Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Milyen gyerekvédelmi megoldáso...

David82 kérdése:

Milyen gyerekvédelmi megoldások lehetnek alacsonyra helyezett fali aljzat esetén?

Figyelt kérdés

Hallottam olyan megoldásról, hogy gyerekvédelmi aljzatot használnak, vagy vakdugót.

Olyan lehetőségen gondolkodtam, hogy a földtől kb 15-20 cm-re elhelyezett konnektorhoz külön kapcsolót kötnénk.

Pontosabban 101-es, vagy 102-es kapcsolóra gondoltam, ami az aljzatba menő áramkört megszakítja.

A 101-es csak a fázist, a 102-es, a kétpólusú kapcsoló a fázis mellett a nullát is megszakítaná.

A kapcsolót kb. felnőtt fejmagasságban elhelyezni, és azzal szabályozni, hogy legyen-e áram az aljzatban, vagy nem.

Ez két okból jó szerintem:

-kapcsoló nélküli karácsonyi, vagy egyéb világítóeszközök könnyű kezelése (nem kell minden alkalommal kihúzni az aljzatból, ha már nem akarjuk, hogy világítson).

-gyerekvédelem (ha a kapcsoló le van kapcsolva, akkor hiába nyúlna bele a gyerek, nem rázná meg az áram.)

-illetve, biztonsági szempontból is jobb. Nem kell az aljzatba dugott elektromos eszközöket kihúzogatni, elég csak lekapcsolni a kapcsolót.


Szerintetek ez a megoldás egy meglévő, vagy egy új építésű háznál működőképes-e, illetve szabadna alkalmazni?

Van olyan fürdőszoba régi házaknál, ahol például a fali aljzatban csak akkor van áram, ha felkapcsoljuk a villanyt. A lámpát, meg a konnektort egy (102-es) kapcsolóra kötötték.

De ezt meg lehetne oldani például kétáramkörös (csillár) kapcsolóval is, hogy az egyik fele a lámpát, a másik fele a konnektort helyezze áram alá.

Nem tudom, a kivitelezés szempontjából jó ötlet-e?


Egyébként boldog Karácsonyt mindenkinek!


2019. dec. 24. 08:36
 1/3 anonim ***** válasza:
90%

Nem jó a kapcsoló. Mi van ha elfelejted lekapcsolni?

Mi van ha a gyerek egyszerűen kihúzza a kábelt?


Tegyél fel 10mA fi relét, meg gyárilag gyerekzárral szerelt dugaljat.

2019. dec. 24. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Megoldható. De állatos ronda a sok kapcsoló, a szobánkénti 5-6 aljzat hoz. Valamint sok berendezés él nem is fog működni, kényelmetlen az asztali lámpa felkapcsolása máshonnan. Vagy nem tudsz a falra tenni valamit, mert ott a kapcsoló.

Nemcsak vakdugók vannak, hanem [link] ilyen spec rendszerek is. És nem könnyű felnőttnek sem bedugnia a dugvillát. Kihúzáskor meg zár.

Bőségesen elég ilyesmi, eddig bevált nem érdemes túlkomplikálni.

2019. dec. 24. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm a válaszokat!
2019. dec. 25. 10:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!