Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek a pára...

Mi a véleményetek a pára mentesítő készülékekről? Kinek van ilyen?

Figyelt kérdés

Párás a lakás de nem penészes és szeretném ezt a párat valahogy kivonni a levegőből.

A szellőztetés tudom hogy segít de sok a növény a házban és meg van egy akvariumom is.

Ezért gondoltam veszek egy párátlanító készüléket olyan 20-30l/nap teljesítménnyel. Véleményekre és tapasztalatokra vagyok kivancsi és lehetőleg olyan emberektől akiknek van és nem csak hallottak valakitől. Ha lehet megírhatjátok nektek milyen gépetek van.



2020. jan. 10. 12:16
 1/3 anonim ***** válasza:

Nálunk az új építésű lakásban 80-85% volt a páratartalom mert csak gyorsan felépítették a társasházat és még vizesek a falak. Naponta 2x telik meg a gép tartálya és leviszi a páratartalmat 35% ra.

A napi 20 liter-es teljesítményt nem tudom mi alapján mérik, de nem tudnak annyit. Egyébként teljesen meg vagyok vele elégedve alanyon max sebességen kicsit hangos de ez ezzel jár, alacsony sebességi szintnél viszont teljesen elviselhető.


Nálunk ilyen gép van:

[link]

2020. jan. 10. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Anyuék szerintem kb. 10 éve használják azt, amit anno az Aldiban vettek. Ruhaszárításnál mindig tiszta pára volt az emelet és penészedni kezdtek a falak napi 2-3 szellőztetés mellett is. A páramentesítő náluk állandóan szinten tart, azóta egy cm2 penészt nem láttunk sehol.

Mi idén ősszel döntöttünk úgy, hogy veszünk egyet. A tavalyi telet kihúztuk a lakásunkban nélküle, de érezhetően magas volt a páratartalom. Amikor megláttam az Aldiban az akciót, rögtön úgy döntöttünk hogy veszünk egyet.

A ruhaszárító program mellett napi egy szellőztetéssel egy éjszaka alatt megszáradnak a ruháink anélkül, hogy folyna az ablakokon a víz, vagy érezhetően elhasználtabb levegő lenne bent. Egyébként ez olyan 2-3 napos szárítgatás volt egy adagnyi mosás esetében. A páramentesítő mellett simán kimosok egymás után 2-3 adagot is, korábban ezt nem tettem volna meg, vagyis állandóan kint lógtak a száradó ruhák.

Beállítható úgy is, hogy csak egy adott párahatáron induljon el és akkor is álljon le, amikor az visszacsökkent a határ alá. Én nagyon pozitívan tudok róla beszélni, ténylegesen rengeteg vizet szed össze és én a hőfokot is melegebbnek érzem bent amióta van. Nyilván mert valamennyit az is fűt, illetve a levegő is kevésbé nehéz.

2020. jan. 10. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Az akváriumot fedd le üveglappal, mert a sok víz elpárolgása magának az akvárium élővilágának nem tesz jót.

A fiamék tavasz óta egy jelenleg 3 szintes épületben élnek, a hálószobájukat a korábban szenespincének használt legalsó, félszuterén szinten alakították ki. Nyáron elmentek nyaralni és becsukták a felvezető ajtót és az ablak is zárva maradt. Amikor 1 hét után hazamentek, a deszkázott hátú nagy tükör hátoldali deszkái felpúposodtak, az ágynemű kifejezetten nedves tapintatú volt, a zárt szekrényben pedig finom szürke penész fedte a ruhákat. Azonnal vettek egy páramentesítőt, amit azóta is folyamatosan üzemeltetnek, a tükör hátoldali deszkái visszaegyenesedtek, az ágynemű száraz tapintatú, a ruhák nem penészesednek a szekrényben. 1-2 naponta kell üríteni a párátlanító vízgyűjtő tartályát.

Ha veszel készüléket azt javaslom, hogy olyan helyre tedd, ahonnan az összegyűlő kondenzvíz magától lecsorog megfelelő csövön át fürdőszobába vagy egyéb helyre, hogy automatikus legyen az ürítés és ne naponta kelljen üríteni a tartályt.

2020. jan. 10. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!