Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Aroma diffúzorba milyen...

Aroma diffúzorba milyen illatolajat lehet tenni?

Figyelt kérdés
A használati útmutató azt írja hogy csak vízben oldódó illatolajat használjak, de nem tudom hogy a sima pl levendulaolaj / teafaolaj annak számít-e? (pl ez: [link] )

2020. jan. 10. 12:33
 1/9 anonim ***** válasza:

Jé. Én is ilyesmit néztem mostanában. De ez elég fura akkor. Mert az olaj nem oldódik vízben, és a rendes illóolajok olajok. Az aromásított cuccok egészen mások, csak illatot adnak és nincs egyéb hatásuk (még káros is lehet).

Milyen fajtát vettél?

2020. jan. 10. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Tchibo-tól rendeltem, most épp 20%-os akció van 3 használati termékre január 31-ig. De most nem merem így használni :D Próbáltam keresni ehhez tartozó olajat de nem találtam semmi spéci dolgot szóval nem tudom... Lehet elírás lenne a használati utasítában? Csak több helyen is írja ezért lenne fura...
2020. jan. 10. 22:01
 3/9 A kérdező kommentje:
Ez az: [link]
2020. jan. 10. 22:02
 4/9 anonim ***** válasza:

Ezek a készülékek ultrahanggal működnek. Magyarán nagyon apró részecskékre bontja a folyadékot, így olyan hatást kelt mintha "füstölne". Plusz ezzel a módszerrel az illat molekulák sokkal hatékonyabban tudnak a légtérbe kerülni.

Az olaj nem tenne kárt a készülékben, csak kérdéses mennyire rakódna (csapódna ki a készülék) falára használat közben. Na meg hogy mennyire lenne hatékony az illat.

Októberben vettem egy hasonló készüléket 40 ezerért, abba eddig csak azokat öntöttem amiket lehetett rendelni hozzá a honlapján.

De majd lehet megpróbálkozok valami természetes olajjal, hogy milyen eredményt produkál.

2020. jan. 11. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Létezik természetes aroma víz. Bár nem igen kapni.

Akkor én lemondok róla, ha normális illóolajjal nem ajánlott.

2020. jan. 11. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Tudtok esetleg linket küldeni hogy mit ajánlanak hozzá? Én még keresés után se találtam mire gondolhatnak mit kéne belerakni... Az olajat meg félek használni..
2020. jan. 12. 11:41
 7/9 anonim ***** válasza:
68%

Én kipróbálnám a rendes illóolajat. Kínából ezeket a diffúzorokat féláron lehet rendelni.

Még az illat műhely. hu oldalon is a sima illóolajat írják.

2020. jan. 12. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem fordítási hiba a "vizben oldódó illóolaj". Nekem is van otthon is, a munkahelyemen is aroma diffúzor. Simán bármilyen illóolajat csepegtetek bele. Most karácsonykor a fahéjast preferáltam. Annyi az egész, hogy a diffúzor rezgő-lapkáját havonta, óvatosan át kell törölni, ha lerakódás lenne rajta. Szóval bármilyen illóolaj jó bele szerintem. Vízből viszont csapvizet nem, csak ioncserélt vizet töltök bele, hogy a tovaszálló köd által elvitt cseppek ne okozzanak vízkő foltokat.
2020. jan. 13. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Igen, én is desztillált vízzel használom, azt is írták.

És mivel szoktad áttörölni? Csak simán egy nedves ronggyal?

Sajnos németül nem beszélek a Tchibo pedig gondolom eredetileg az, de az angol verzió azt írja hogy "Fragrances containing oil (e.g. eucalyptus oil) must not be used as these may damage the appliance. Only use water-soluble fragrances."

De aztán a fene tudja mostmár, csak ki fogom próbálni valami levendulával vagy teafával...

2020. jan. 13. 21:07

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!