Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Megéri, fontos dolog egy...

Megéri, fontos dolog egy kazánhoz termosztát?

Figyelt kérdés

Pár napja beszereltek egy kondenzációs kazánt, de termosztát nincs hozzá szerelve. Jelenleg a kazán szabályozza a dologot a vízhőmérséklet alapján. Mondták lehet hozzá termosztát is, de hogy is jól be lehet állítani a hőmérsékletet a kazánnál.

Melyik a jobb? Érdemes lenne ez a termosztát a fűtéshez?


2020. jan. 21. 08:36
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Ilyet vegyél!

Egyszer kell kiismerni,nekiülni,és fél óráig programozgatni,de utána a hét minden napjára a szokásaidnak megfelelően tudsz hőmérsékleteket választani,-naponta 6 különbözőt,és akár minden napra más~más értéket.

Most akciós a Megatherm-nél...

[link]

2020. jan. 21. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
46%
Szakember kösse be,mert ha laikus fordítva ad polaritást, viszi a kazán paneljét!!!
2020. jan. 21. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
100%

A kazánt nem tekergetem. Van termosztát, de 22 fok van fixen, éjjel is, és akkor is mikor senki sincs otthon.

En a folyamatos allitgatasnak nem látom értelmét. 500 forintot megér ennyi lustaság.

Ez van, nem lehetünk mind egyformak.

2020. jan. 21. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
40%
A folyamatos változtatgatásnak szerintem is akkor kezd értelme lenni, amikor időjárás-előrejelzéstől kezdve a szokáskövetésig minden lósz*r bele van építve kikapcsolhatóan, de olyan minőségben, hogy idővel elfeledkezel róla, hogy valaha épp a hagyományos ide tekerem, oda tekerem módon használtad, míg bele nem jött a szabályzásba. Egy ilyen rendszer azért elég hamar betanulja a szobánkénti hőtehetetlenséget és számol a veszteségekkel, esetleg figyelmeztet is. Gondolom egyszer majd lesz ez is olyan "ezer éve alap", mint pl. most kocsiban a szervókormány meg a centrálzár. Addig szerintem is én vagyok az intelligens szabályzás, és jó hőszigetelés esetén annyi a teendőm, hogy kicsit néha előre gondolkodjak, mit kíván a s*ggem.
2020. jan. 21. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!