Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Kiköltöztem a páromhoz külföld...

Kiköltöztem a páromhoz külföldre de egyáltalán nem tetszik az itteni élet. Nem tudom mitévő legyek?

Figyelt kérdés

Röviden a történet annyi hogy már több mint egy éve kiköltöztem a páromhoz Angliába (ő már több éve kint él) de egyszerűen nem tudom megszeretni az itteni életet. Nehezen találok munkát pedig beszélem a nyelvet, ha találok is valamit akkor csak 1-2 hetes munka és csak szenvedés az egész. A páromnak viszont nagyon tetszik itt. Egy nagyon jól fizető állása van, többszőr is előléptették már és esze ágában sincs elköltözni innen. Nagyon szeretem őt de nem tudom elképzelni azt hogy itt éljem le az életemet, viszont nélküle se lennék boldog.

Volt már valaki hasonló cipőben? Esetleg tanácsok?

Előre is köszönöm szépen!


23/L


2020. febr. 1. 01:03
 1/7 anonim válasza:
61%
Kedves jövendőbeli 'sorstárs'. Majdnem hasonló gonddal küzdünk, annyi különbséggel, hogy idén nekem is ki kell költöznöm a páromhoz külföldre, hisz neki is olyannyira jó ott kint, annyira élvezi az életet, hogy eszébe sincs visszaköltözni miattam. Én pedig nagyon szeretem a szüleimet, a családomat, nagyon nehéz a döntés, hisz tudom, hogy nem akarok úgy családot alapítani, hogy a szüleim, 1 évben 2-3x fognak látni minket, nagyon nehéz ügy, légyszívebben én is itthon maradnék, hisz akarhányszor voltam nála külföldön az elmúlt 4 évben, mindig a legjobb pillanat az volt, amikor újra itthon lehettem. :( De nélküle elképzelhetetlen az életem. Nehéz ügy. Mi nem tetszik Angliába? Honvágyad van? 26/L
2020. febr. 1. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
94%

"Szeretni nem azt jelenti, egymás szemébe nézni, hanem azt jelenti: együtt nézni ugyanabba az irányba."


Kerdezo is, elso valaszolo is, gondolkodjatok el ezen...

2020. febr. 1. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
67%
Angliába én se mennék,unszimaptikus.Ja.voltam már így.Aztán haza is jöttem,vége lett a kapcsolatnak.Senki miatt nem fogok szenvedni sehol se.
2020. febr. 1. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
84%
El kell dönteni, hogy a partner és a párkapcsolat a fontos vagy a többi. Miután se a kerdezo, se az első valaszado partnere nem a párkapcsolatot helyezi előtérbe, szépen be kellene látni, hogy a kapcsolatnak nincs jövője. Ha ő elvárja, hogy te igenis költözz ki és élj ott, te ugyanúgy elvárhatod, hogy ő költözzön vissza és éljen Magyarorszagon. Ha a lehetőség fel se merül, nincs közös jovotok
2020. febr. 1. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
84%

A kiköltözéstől teljesen függetlenül, de a témához kapcsolódóan:

A szerelem általában nagyjából 3 év után elmúlik (kémia) és helyébe lép a szeretet, ha a partner szerethető és összeilletek minden téren. Azonos célok, azonos jövőkép, azonos életvitel, hasonló ízlés, stb.

Ha ezek nem stimmelnek, nagy jövője nincs a kapcsolatnak.

Nos, Kérdező és 1-es, tegyétek mérlegre, hogy a ti kapcsolatotokban ez mennyire van így?

Már az első 3 kitételnél mindkettőtöknél bicsaklik a történet és ha nektek számotokra létfontosságú dolgokat fel kell adnotok, hogy funkcionáljon a kapcsolat, akkor azt be kell fejezni!

Persze ameddig tart a szerelem, addig nehéz, rászánhattok éveket, de a vége úgyis az lesz, csak sok mindenből kifuttok, lehetőségek mellett elmentek.

2020. febr. 1. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
89%

Nagyon egyszerű a képlet, vagy megszoktok, vagy megszöktök!

Ha sikerül megszokni okés, ha nem, marad a "szökés", de addig elmegy egy csomó értékes idő és marad egy fájó csalódás.

2020. febr. 1. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
100%
Végül hogy döntöttél? Már régi a kérdés, de hátha. Kísértetiesen hasonló szituban vagyok….
2023. júl. 23. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!