Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Haza költöznél külföldről 9...

Haza költöznél külföldről 9 Év után?

Figyelt kérdés
Külföldön élő magyarok. Ti el ltudnátok képzelni kilenc 10 év után hogy vissza menjetek Magyarországra lakni?

2020. febr. 1. 13:47
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Nyilván van az az élethelyzet...

De alapból nem szívesen tenném.

2020. febr. 1. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
45%

Kizárt. Én nem dőlök be a 300.000-es bérről szóló KSH jelentéseknek. Több pár hazament innen (Anglia) de sokan jönnek is vissza, mert az állampárt által vizionált magyar jóléti valóság köszönőviszonyban sincs a magyar igazi helyzettel.

A pénz nem minden, de fontos. Ha Magyarországon megszűnne a hivatalok packázása, ha a boltokban mosolyognának az eladók ahelyett, hogy "dögölj meg, mi a fenéért jöttél be" kifejezést adnák, akkor esetleg. De aztán eszembe jut a magyar egészségügy, a magyar politikusok önelégült vigyora, akkor még a gondolata is kimegy a fejemből. Én egyébként pont most 10 éve jöttem ki egy szatyorral, a család fél évvel utánam, de az itteni 5 év alatt többet értem el könnyedén, mint otthon 25 év görcsöléssel. Vettünk házat, és olyan kocsikat kp-re, amire otthon 5 év sírós hitelem volt. Persze az alapok adottak, nem iszunk (nagyon drága itt), nem dohányzunk (az is), a kezdetekben munkára nem mondtuk, hogy nem csináljuk. Aztán beértek a dolgok, lett jól fizető munka, és rájöttünk, hogy az angol lét mennyivel különb a magyarnál. Itt emberek vagyunk, otthon csak alattvalók. Ingyenes banki szolgáltatás, egyszerű ügyintézés, bőséges fizetés, minőségileg jobb élet. Összefoglalva: SOHA.

2020. febr. 1. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
24%

Én hazamentem, mert szükségem van a családra, rokonokra, barátokra.


A pénz nem minden. Jó ha van, de önmagában kevés a boldogsághoz.

2020. febr. 1. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, én is így gondolom csak néha elgondolkozok.
2020. febr. 1. 14:03
 5/9 anonim ***** válasza:
37%
Én fejlődtem annyit szakmailag, es megvannak a referenciáim hozzá, hogy 10 év usa után hazaköltöztem ugyan abban a munkakörben, ugyan annyit keresek, ugyan azokat a bérenkívüli juttatásokat megkapom... ami utazást jelent, evente 4het, általam választott helyen trópusokon.
2020. febr. 1. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
77%
Ha 9 éve kint vagy akkor még legalább 1-et húzz le ott, mert akkor jogosult leszel az ottani nyugdíjra, ami sokszorosa az itteninek.
2020. febr. 1. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
23%
2020. febr. 1. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Ja idén már meglesz a 10. De nem gondolkozok hazaköltözni, inkább a szüleimet hoznám ki De ők meg nemakarnak jönni
2020. febr. 1. 14:27
 9/9 anonim ***** válasza:
En csak 2 eve vagyok kint de mar berendezkedtem es nehez lenne visszamenni, 9-10 ev utan meg megnehezebb lenne.
2020. febr. 1. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!