Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Felétek mennyibe kerül 10...

Felétek mennyibe kerül 10 mázsa bükk vagy akác hasított fa?

Figyelt kérdés
2020. febr. 5. 16:28
 1/7 anonim ***** válasza:
Nalunk egy erdei kobmeter ami kb 10 mazsa 38.000 ft
2020. febr. 5. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Hivatalosan 34 ezer, ha nem kérdezem honnan hozza és tesó is, akkor 22 ezer.
2020. febr. 5. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

"ha nem kérdezem honnan hozza és tesó is, akkor 22 ezer"

Azért is érdemes így venni, mert ezt sokkal könnyebb behordani. Náluk 1 mázsa csak 500 kiló. :)

A helyi erdészet a hasított keményfát most elsejétől 3620 helyett 3320-ért adja mázsáját. A méteres rönk városba behozva 26670 m3-e.

2020. febr. 6. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Na de ha most veszed tüzelésre, akkor duplájába kerül, mint ha tavaly vetted volna. Mivel a friss vágású fa 50 % vizet tartalmaz, aminek az elpárologtatásához sok hő kell. Ha megnézed táblázatban, a vizes tűzifa hőértéke csak kb. fele, mint a légszárazé. Szóval ha tudsz bármi mást venni, ami száraz, az jobban megéri.
2020. febr. 6. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
85-ért vettünk 20 mázsát, én soknak tartottam kicsit.
2020. febr. 7. 22:02
 6/7 anonim ***** válasza:

A fuvar leszámítandó az árból. De még akkor is igen sokért vetted, ennyiért tán még az Obiban is adtak volna. De ha ennyiért is megveszed, akkor ennyiért fogja adni az illető, a kereslet meg a kínálat elve... (És ha most akarod eltüzelni így vizesen, akkor még megduplázódik az ár.) Az árat előre szokták lefixálni, és ha drága, vesznek mástól.

Amikor még nem volt sokkal drágább a fa a gáznál, és én is azzal fűtöttem, akkor ismerősök által találtam két illetőt, akik az erdészettől "kedvezménnyel" vették a rönköt, feldolgozták, házhoz hozták, és alig drágábban, mint ha én vettem volna hivatalosan az erdészettől a rönköt, plusz fizettem volna a fuvart. Neked is ilyent kellene keresni, vagy legalábbis körülnézni, mielőtt fát veszel.

2020. febr. 8. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
A gond az hogy a környéken nem igen volt más opció, szóvak ez maradt.
2020. febr. 8. 14:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!