Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » A gázkazán viznyomása 1baron...

A gázkazán viznyomása 1baron van, vagy esetleg 1,1 Baron. Ez még belefér a határ értékbe? A be üzemelő azt mondta ne bántsuk, jó az úgy. Viszont nem is igazán tudom kezelni ezeket a kazánokat. Szerintetek is elegendő ez a víz nyomás?

Figyelt kérdés
2020. márc. 21. 22:13
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítséget. Sok mindent írnak a használati útmutató ban, de a lényeget sehol sem.
2020. ápr. 21. 21:49
 12/14 anonim ***** válasza:
Megnyugtatlak, amikor az enyém először behalt, én is itt kérdezősködtem:) Nyugi, felrobbanni nem fog.
2020. ápr. 21. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:
Szerencse hogy van ez a csoport. Valóban sok segítséget kaptam.
2020. ápr. 21. 21:59
 14/14 anonim ***** válasza:

Sajnos csak most akadtam rá a kérdèsre, de hátha tudlak bátorítani, mert ugyanígy voltam: panelból költöztünk ki kertesbe, és féltem, hogy felrobban a gázkazán a fürdőszobában, plusz van rajta 18 LED, mindig más kombinációban világítanak, más-más színnel, tiszta atomerőmű...


Aztán egyik nap kikapcsolt, és hideg lett a házban. Láttuk, hogy az egyik led villog, így fellapoztam a használati utasítást. Ott bene van a lista, hogy melyik led mikor mit jelent, és mint kiderült, leesett a nyomás. A rajzon be volt jelölve egy feltöltőcsap a kazán alján, azt kellett LASSAN megnyitni, amíg a mellette levő manométeren el nem éri a mutató a leírt nyomást. Ez biztosan kazánfüggő, de nekünk 1 és 2 között van a zöld sáv. Évente 2-3x előfordul, hogy leesik a nyomás (egyelőre nem tudom, hogy mi okozhatja ezt), de olyankor megnyitjuk ezt a csapot kicsit, és újra jó. Ezeken a kazánokon van túlnyomásszabályzó, szóval ha túltöltöd, vagy ha valami miatt nagyon túlmelegszik és úgy megy fel a nyomás, akkor kinyit a szelep és leengedi magát (csak akkor meg ugye megint jöhetek és engedhetem bele a vizet, mert leesik a mutató nullára).


A másik ahogy még elromlott nálunk ugyanez a kazán, az egy propeller ikon volt a villogó ledek közül. Mint kiderült, elkezdett szorulni a füstgázelvezető turbina lapátkereke, emiatt a kazán nem volt hajlandó se gázt, se szikrát adni. Van a kimenő kéményében egy huzatérzékelő szonda, és ha nem jelez légáramlást amikor megnyitom a csapot (pl. ha egy sas beszorul a kéménybe), akkor nem indítja az égés többi komponensét - így megint csak hideg lett a házban. Egyszer kihívtam erre a szerelőt, aki kipucolta, (volt benne egy veréb), és mondta hogy ha ez a baj, akkor nyugodtan pucoljam én is, vegyem le az előlapot, és porszívózzam vagy piszkáljam ki a szennyeződéseket. Működött. Aztán fél évvel később teljesen elromlott a kifújóturbina, de azonos típusút rendeltem neten, a régit kiszedtem, az újat betettem, azóta 2 éve hibátlanul megy megint.


Szóval nem kell félni manapság már ezektől, elvileg saját magát leszabályozza egy modern kazán, hogy ne tudd magad kinyírni vele (pl nem gyújt be, ha nincs huzat), tehát maximum nem fog melegíteni, ha valami gond van. Viszont egy jó használati utasítás sokat segít. Azt írtad hogy nem volt benne, amit kerestél - biztos, hogy az eredeti füzet van meg hozzá, és nem valami olcsó kínai fordítás? Ha értesz külföldiül, akkor érdemes lehet ugyanarra a típusra más nyelvűt is megnézni, hátha érthetőbb. A fordításokat gyakran nem hozzáértőkre bízzák a cégek sajnos, mert egy diákot olcsóbb megbízni.


Ha továbbra is tartotok tőle, akkor viszont érdemes lehet az éves ellenőrzésnél ezt megemlíteni a gázszerelőnek; ha jófej, akkor biztosan segít eloszlatni a kételyeket vagy megmutatja, hogy pontosan mi hogy működik rajta.

2020. júl. 15. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!