Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Ilyenkor mit lehet? "Költözés"...

Ilyenkor mit lehet? "Költözés"-el kapcsolatos.

Figyelt kérdés

Ilyenkor mit lehet? Vagy lehet ezt? "Költözés"

Ha nem jó kategóriàban van akkor lehet jelenteni csak nem tudtam melyikbe rakjam.



Szóval a lényeg, hogy a korona vírus miatt a barátommal nem tudunk találkozni, és az a tervem hogy egy hónap múlva elmegyek hozzá és akkor ott leszek míg ennek vége nem lesz. Ez lehetséges? Vagy tényleg csak az adott lakhelyén lehet lenni? Vagy erről mit tudtok? 18 vagyok.



2020. ápr. 4. 23:51
 1/8 anonim ***** válasza:
Elmehetsz hozzá nyugodtan, nem csak a bejelentett lakhelyeden élhetsz!
2020. ápr. 5. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ, ez picit megnyugtatott.
2020. ápr. 5. 10:52
 3/8 anonim ***** válasza:
Én is úgy tudom, ahogyan az első írta. Ha tartósan ott akarsz lakni, akkor sok mindent kell ám magaddal vinned: alsó és felső ruházat, lábbeli, egyéb csip-csup dolgok, ágynemű, könyvek stb...
2020. ápr. 15. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Hát a járvány végéig laknék ott, de nem tartósan csak ideiglenesen, nem bejelentve.

Ebben az esetben is ugyan az él amit írtatok?


Igen ezzel tisztában vagyok. Nem is tudom, hogy fogok össze pakolni. :D

2020. ápr. 15. 21:09
 5/8 anonim ***** válasza:
Nézetem szerint az teljesen mindegy, hogy állandó vagy ideiglenes lakhely (vagy akár egy véletlen címen tartózkodsz valahol. Az a lényeg, hogy a korlátozás életbelépése pillanata után már ne menj sehová, csak indokolt esetben (munkába, bevásárolni élelmet, gyógyszert, egyebet...). Tkp. már Neked sem szabadna utaznod hozzá... (de sokan megteszik).
2020. ápr. 15. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Tulajdonképpen autóval mennénk. Tudom így is elkaphatom de így kevesebb eséllyel mint tömegközlekedéssel.

Remélem eltudok majd jutni.

Egyébként jogilag gondoltam, hogy szabályos e.

Azért köszi hogy válaszoltál.

2020. ápr. 15. 22:19
 7/8 anonim ***** válasza:

Éppen jogilag nem helyes, hiszen lakhelyelhagyási korlátozás van (nincs tiltva, csak nem ajánlják, nehogy áthurcolódjon emberrel, csomaggal, autóval a betegség.

Az utakon rendőri ellenőrzés van. Leállíthatnak, igazoltathatnak, érdeklődnek az utazás oka miatt, visszafordíthatnak, figyelmeztetnek, jelenthetik tovább kihágásért vagy büntethetnek. Hallgasd a rádiót, nézd a tévét. Autózzatok mellékutakon... Kívánom, hogy sikeres légy!

2020. ápr. 16. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
És ilyenkor mit tanácsos mondani?
2020. ápr. 16. 10:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!