Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Szerintetek ez így jó megoldás?

Szerintetek ez így jó megoldás?

Figyelt kérdés

Lehet rossz kategóriába írtam,előre is bocsi érte.

Szóval fakitermelőtől veszünk minden hónapban 1 vagy 2 köbméter fát. Most áprilisban csak 1köbmétert rendeltem,amit meg is hoztak. Viszont ezek nincsenek összeaprítva hanem 1,5 méteres keskenyebb,ölesebb rönkfák.

Akitől rendelem ezeket csak a ház elé tudja lerakni,mivel a házamnál nincsen nagykapu ahol be tudna tolatni,plusz egy faluban élek. Egymás hegyén-hátán vannak a házak,az út mellett árkok vannak. Azt se lehetne kivitelezni hogy közelebb jön a kerítéshez és szépen berakodja a fát az udvarba de nem lehet mert az árkokban felborulna az autója.

Na most úgy szoktam felvágni a fát ,hogy az utcafronton vágom körcikkekre,utána betalicskázom az udvarra majd odabent felhasogatom. Viszont a forgácsot is el kell takarítanom.

Néha a haverom jött ebben segíteni, sőt volt mikor megfizettem erre embert. Most ünnep van,nincs segítségem. A barátnőm felajánlotta hogy betalicskázza az udvarra de az sem egyszerű munka mégis csak nőből van,nem olyan fizikumú mint egy férfi.

Nem látok más megoldást csak ezt. Konyhakész fát nem merek venni mert azt mondják az nincs pontos mázsára mérve.

Meg a láncfűrészem is szórakozik mostanság mert kb 2 vagy 3 rönköt felvágok és kimegy belőle a tank. Más megoldás nem lenne erre?



2020. ápr. 11. 17:02
 1/5 anonim ***** válasza:
89%
Valójában mi a kérdés ? Elindul e fa magától az udvarba ?
2020. ápr. 11. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Dehogy! Csak nem e tudnám másképp kivitelezni? Ez majdnem 3 vagy 4 órás munka
2020. ápr. 11. 17:12
 3/5 mindentudó99 ***** válasza:
És erre a munkára még segítséget fogadsz pénzért? Fél nap. Mi a megoldás ?Két fűrészes Két talicska két plusz segédmunkás. Annyiba fog kerülni hogy a gatyád is rámegy.
2020. ápr. 11. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Mihez kell havonta 2 köbméter fa?

Nem tud a szállító vagy te szerezni egy fémpallót, amin átmegy az árkon az udvarba?

Miért 3-4 óra? Hány métert kell vinni?.... Hány forduló?...

2020. ápr. 11. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Doros ***** válasza:
A jelenlegi két köbmétered hogyan van pontos mázsára mérve?
2020. ápr. 26. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!