Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Festett valaki saját kezűleg...

Festett valaki saját kezűleg glettelt falat POLI-FARBE PLATINUM egyrétegű festékkel? (Nem festőkre, hanem laikusokra gondolok! )

Figyelt kérdés

Szinte mindenki mást mond.

Elméletileg 1 rétegben fed.Azt már tudom,hogy gyakorlatilag ez nem így van.A fal a glett miatt le van "porlekötőzve".


1.verzió:

Fehér festékkel le kell kenni 1 rétegben,majd arra kell felkenni a színt(Platinumot).

(Nem látom értelmét,de ha valaki meg tudja magyarázni,elfogadom!)


2.verzió:

A doboz tartalmának 1/3-át "hígabbra" kell keverni,és úgy felvinni a falra,majd a 2/3-át normális hígításban rákenni.


Ki hogyan csinálta?


2010. júl. 29. 15:12
 1/7 anonim ***** válasza:
én simán átkentem kétszer és kész.első után vártam két órát és úgy a másodikat.
2010. júl. 29. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Két rétegben le kell kenni, nem kell trükközni.


1. a fehér alapszín egy homogén felületet ad, ellentétben a glettelt fallal, tehát elvben egy réteg is elég(persze nem)


2, ugyanez a cél.

de egyikkel sem éred el, csak azzal ha kétszer rámész.

2010. júl. 29. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Glettelt fal nagyon szív. Le kell festeni fehér festékkel(legolcsóbb) és akkor azt beszívja, utána már nem fogy annyira szívni.

Én Poli-farbe platinummal festettem a szobámat és 2 réteg kellett mert az első rétegnél is volt ahol jobban beszívta a festéket és foltos volt.

Még az 1 rétegű festéknél is 2 réteg kell.


Egyik verziód se jó, kombináld a 2-t:)

Lefested a glettelt falat fehérre híg festékkel.

Utána 2 soron a színes festékkel úgy hogy a 2.réteg sűrűbb mint az első.

Ami a dobozra van írva annak fele kamu. Azt írják hogy nem kell hígítani pedig kell mert nagyon sűrű és nehéz kipörgetni.

2010. júl. 29. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :)
2010. aug. 1. 12:36
 5/7 A kérdező kommentje:

Végül Héra lett belőle.

Nagyon meg voltam ijedve az elején a kiadósságát tekintve,de pozitívan csalódtam.

Glettelt falat egy rétegben is majdnem takar,de azért kéri a 2.-at.

Szín ügyileg is rácsodálkoztam,mert ugyan olyan,mint a katalógusban.

2010. aug. 4. 12:48
 6/7 eee333 válasza:

üdv. én is hasonlónak álltam neki. pici szoba , saját kezüleg gletteltem azt elsimitottam finom-P100 as - csiszolópapírral.

a cikláment C60 -választottam. akkor a glettes részt 2 szer kell ? a nem gletteltet elég egyszer ? alatta több éves sima fehér színü fal.

2014. okt. 6. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Kicsit érdekesnek tartom hogy hozzánemértők válaszát kéred míg aki ért hozzá azt külön kiemeled hogy ne adjon tanácsot :)Mondjuk én festő vagyok ne haragudj de elmondom a helyes verziót.A glettelt falat be kell csiszolnod mondjuk 100-as csiszolópapírral.Ezt le kell kenned diszperziós mélyalapozóval (Ezt higíthatod 1:3 arányban /1 dl alapozó - 3dl víz pl./Ezután 2 sorral át kell kenned a platinum festékkel.Minimálisan mind a 2 sor előtt higítsd a festéket, kb 5-10 %-ban.Ha nem teszed meg csúnya rücskös lesz a felület.Ha pedig nagyon elhígítod akkor kevésbé takar.

1 Sorral csak akkor tudod lefesteni a faladat ha ugyanolyan színű volt előtte vagy legalábbis nagyon hasonló és nem kellett belejavítani sehol gletteléssel tehát nem volt repedés hasonlók.Akkor elviszi 1 sor de egy picit akkor is kell hígítani a festéket.Remélem tudtam segíteni.

(Csak úgy megjegyzem ezekre a festékekre a kiadósságot úgy adják meg hogy a falfelület mélyalapozóval van kezelve tehát a falnak lényegében nincs szívása csak nem nagyon szokták elolvasni a vödör hátulján látható szöveget.

2018. márc. 5. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!