Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Milyen módszerrel teszitek...

Milyen módszerrel teszitek megtalálhatóvá a tárgyakat, hogy legyen egy fix helyük ahol mindig megvannak?

Figyelt kérdés

Utoljára akkor költöztem minden holmimmal, amikor még anyukám rendezte el őket. Utána csak nagyon minimális dolgommal kellett bárhova beköltöznöm ezért nem nagyon kellett sokat pakolnom.

Most viszont új házba költöztem pár hónapja, és káosz van a dolgaim között.... Még mindig nincs mindennek fix "helye" hogy mindig oda kerüljön vissza és egyértelmű legyen hogy ott megtalálom. Gyakran költöznek még a dolgok, illetve új tárgyak is jönnek amiknek új hely kell.

Az eredmény az, hogy bár szép rend van látszólag, lényegében soha semmit nem találok meg amikor kéne. Most például már 2 napja keresek egy pendrive-ot. Emlékszem, hogy a konyhapulton hentergett sokáig, aztán megfogtam és elraktam valahova, hogy mostantól az lesz a helye, de elfelejtettem hogy hova is raktam.....

Lényegében csak azokat a tárgyakat tudom gyorsan megtalálni, amik elöl henteregnek valami felületen, kanapé háttámláján, stb. Ha elrakom "a helyére" onnantól vége, nem fog előkerülni amikor kell, esélytelen hogy megtaláljam.

De nem szeretném ha mindenem elöl lenne természetesen, mert nem szeretem a kupit.


Nem tudom hogy ez mennyire fura kérdés, de nekem ez teljesen új probléma amivel eddig nem szembesültem még. Vagy anya mondta meg, hogy valaminek igenis itt vagy ott van a helye, vagy pedig kb. 2 polcnyi holmim volt ami elég könnyen menedzselhető még rendszer nélkül is. De hogy egy komplett házban nekem kelljen kitalálni és megjegyezni minden egyes tárgy helyét, ez túl soknak tűnik.


Hogy lehet úgy tárolni a tárgyakat hogy később meg is lehessen találni? Van erre valami módszer hogy hogyan érdemes új helyet kijelölni bizonyos dolgoknak?


2020. jún. 2. 11:13
 1/2 anonim ***** válasza:
En pl egyedi tervezésű egyedi bútorokkal, eleve praktikusan személyre szabottan terveztem meg, mi hová kerüljön.
2020. jún. 2. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Szia!


Nekem az a tapasztalatom, hogy akkor van ilyen probléma, ha nincs elég tároló hely. Vagy nincs annyi, ahányféle holmid van. Típus, felhasználás szerint célszerű csoportosítani, és úgy tárolni.


A kisebb dolgokhoz a legjobb szerintem a fiók. Vehetsz komódot, aminek sok kis fiókja van, az sok apróságot el tud nyelni.


Ja, és selejtezz! Kevesebb holmi közt könyebb bármit megtalálni, meg könyebb rendet is tartani.

2020. aug. 23. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!