Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Lámpa foglalatban lekapcsolva...

Lámpa foglalatban lekapcsolva 90 Vac, "ereszt" a kapcsoló, vagy rossz bekötés?

Figyelt kérdés
Régebbi házban, egy alternatív kapcsolásban (nem ismerem a szakkifejezését, egy lámpa két helyről kapcsolása) felkapcsolva megvan a hálózati feszültség (itt 247 Vac, gondolom a 3 fázis miatt), de lekapcsolva marad kb. 90 Vac. A kapcsolóval lehet baj, vagy a bekötéssel?
2020. jún. 13. 05:38
 1/7 qkker1 ***** válasza:
54%
Mi az a Vac?
2020. jún. 13. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
64%
Vac = a multiméter ezt írja ki gondolom. Értsd váltakozó (AC) feszültség (V).
2020. jún. 13. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
59%

Kapcsoló jelzőfényes, akkor azér. Vagy kapacitív értéket mérsz.

Igazából mi a gondod vele?

2020. jún. 13. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

#2 Köszönöm

#3 Nem, nem jelzőfényes, és az a gondom, hogy az "energiatakarékos" fénycső villog benne(gondolom mert nem elég a feszültség neki), hagyományos izzót már bele se mertem csavarni. Egyébként szemléltetésből berakok ide egy linket, hogy lássátok, milyen "termékcsalád"-ról van szó: [link]

2020. jún. 13. 16:45
 5/7 anonim ***** válasza:
46%
Nulla van megszakítva.
2020. jún. 13. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ #5, legközelebb (kb 2 hét múlva) ránézek, lehet-e "javítani" rajta.
2020. jún. 14. 18:54
 7/7 A kérdező kommentje:
Nem csináltam azóta se semmit vele, csak most simán rámértem. Most 0V-ot jelzett a multiméter, és belecsavartam egy izzót is, ami szintén nem világít lekapcsolva. Érdekes...
2020. okt. 29. 09:46

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!