Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Hogyan lehet kitisztítani egy...

Hogyan lehet kitisztítani egy zseníliaszőnyeget házilag?

Figyelt kérdés
Anyóstól kaptuk, zöld-világoszöld-krémszín. A krémszínű részei gusztustalan szürkék lettek, ezzel szeretnék valamit házilag kezdeni. Előzőleg volt egy ugyanilyen szőnyegünk, amit a párommal közösen ügyesen tönkretettünk, mert megpróbáltuk kimosni slaggal. A víz beleposhadt, büdös lett, kidobtuk végül a szőnyeget. Ezt is már próbáltuk minden száraz módszerrel, illetve csináltam olyat is, hogy tömény Flóraszeptet a szürke részekre pacsmagoltam szivaccsal, de nem segített. Mit lehetne mèg csinálni? Nagyon zavar, retkesnek nèz ki a szőnyeg. Hetente van kiporszívózva.

2020. jún. 16. 15:28
 1/5 anonim ***** válasza:

Vanish szőnyegtisztító. Kézi vagy gépi.

Gépet lehet kölcsönözni is, de kézzel sem egy nagy durranás a szórós.

2020. jún. 16. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Vanisht is próbáltam, többfélét is. Van itthon szőnyegtisztítógép, de borzasztó vizesen lehet vele takarítani, és félek, hogy nem szárad meg rendesen a szőnyeg, és dobhatjuk ezt is ki. :(
2020. jún. 16. 18:29
 3/5 anonim ***** válasza:
Mosógépbe nagyon nagy?
2020. jún. 16. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Sajnos igen. Ránézésre olyan 130x150-es lehet. Nagyon vastag is, az az igazi gigahosszúszőrű cucc. Szőnyegtisztítást nekünk itt a közelben nem csinálnak, csak olyan 75 km-re, de oda meg autó híján nem tudjuk elvinni, ezért gondoltam, hátha itthon valahogy a szürkeséget eltüntethetném róla. A hálószobánkban van, nem jön be ide senki (szégyellném is rendesen), de már ránézni sem bírok. Nem fér a fejembe, hogy lett ilyen piszkos.
2020. jún. 16. 22:11
 5/5 anonim ***** válasza:
Nyár közepén kiszáradna a napon, lehet, hogy annyit megér.
2020. jún. 17. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!