Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mit tudok tenni ha a WC-tartál...

Mit tudok tenni ha a WC-tartályból nagyon lassan/nagyon kis nyomással folyik a víz?

Figyelt kérdés
Igen, tudom, hogy nyilván nagyon vízköves a tartályból a kagylóig vezető cső és ki kell cserélni, de addig ameddig ezt nem tudom megtenni, van-e rá valami praktika amivel enyhíthetek a helyzeten?
2020. jún. 24. 15:12
 1/8 anonim ***** válasza:
79%
Vödör.
2020. jún. 24. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
86%
Elzárod a csapot, leengeded belőle a vizet, majd beleöntesz a tartályba 2 flakon 20%-os sósavat. Hagyod kicsit állni és lehúzod. Nálam ez valamennyit javított a helyzeten.
2020. jún. 24. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Kedves 2.!

Köszönöm. Kipróbálom.

2020. jún. 24. 15:41
 4/8 anonim ***** válasza:
90%
Kettes jót ír, de mielőtt nekiállsz érdemes lenne tudni hogy a cső milyen állapotban van. Ha nagyon öreg műanyag akkor megeshet hogy megfog repedni a vízkő végett és szivárogni fog majd később akár el is törhet. Én jártam már így. Igaz öreg házat vettem a cső 30 év felett volt már. Én is jártam ezzel hogy a vízkő miatt dugulva volt stb... én is hasnáltam a sósavas dolgot ami sokat segített de a csövet is kivégezte aztán szépen szivárgott majd kitört egy nagyobb darabka és átázott a fal amit akkor vettem észre amikor már potyogtak a csempék. Amúgy is tervbe volt a felújítás csak még 1 évet kibírhatott volna a régi cső.
2020. jún. 24. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Ajjaj! Hát most akkor nem tudom, hogy mit tegyek, mert ez a cső is biztos több harmincnál, egy panel amiben ez még nemigen volt kicserélve. Tervezek egy teljeskörű felújítást, de az még min. 2-3 év. Akkor most nem is tudom, hogy meg merjem-e próbálni.
2020. jún. 24. 16:02
 6/8 anonim ***** válasza:
86%
Nem attól csordogál, amit írtak. Vedd le a tetejét és nézd meg, hogy az úszó a víz tetején van-e, vagy bele van süllyedve a vízbe. Valószínűleg kilyukadt és belement a víz, ezért nehezebb és besüllyed a vízbe. Azt kell kicserélni.
2020. jún. 24. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
57%
Szerintem is a nyitó/záró mechanikával van gond. ha vízköves a cső, attól még nem kell folyamatosan folynia a víznek, az csak szűkíti a cső hasznos keresztmetszetét.
2020. jún. 25. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Minden bizonnyal rosszul fogalmaztam meg a kérdést, a víz nem folyik folyamatosan, csak mikor lehúzom a WC-t akkor nem folyik kellő sebességgel. A WC-tartály maga teljesen új, kb 1,5 éves, azzal nem gondolnám, hogy baj lenne.Csak a cső régi. Tehát én is azt gondolom, hogy a vízkő a gond, és ezen való enyhítésre kértem segítséget, míg ki nem tudom cseréltetni, amit ugye kaptam is, csak most elbizonytalanodtam, hogy merjek-e ilyen drasztikus vízkőoldást alkalmazni, vagy ezt az elöregedett csövet én is eltöröm, és akkor több kárt csinálok mint hasznot. :(
2020. jún. 26. 12:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!