Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Levendulából lehet házilag...

Levendulából lehet házilag autó illatosító csinálni?

Figyelt kérdés

Autóban van egy kis üveges illatosító ami kifogyás esetén után tölthető.

Valaki tudna segíteni hogy tudnék folyékony illatosító csinálni levendulából.

Én elsőnek arra gondoltam hogy a levendulát kiszárítom és még főzöm vízbe. De nem tudom ez mennyire jó.



#levendula #Ilaltosító
2020. jún. 28. 10:21
 1/1 Z003 ***** válasza:
A vizes módszer is működhet viszont a levendula olajat alkotó két fő alkotóelem a linalil-acetát és a linalool csak nagyon korlátozottan oldódnak vízben. De mivel a nagyon erős illatanyagok vizes oldatukon is lehetne érezni a levendula illatát. Viszont a vizes oldat csak viszonylag csekély menyiségben párolog ezért nem túl célszerű ezt használni. Sokkal jobb eredményt lehet kapni ha a nyers olajat nyerjük ki a levendulából, viszont ehhez gőz desztillációra lenne szükség amihez meg egy desztillálóra ami meg nem található meg a legtöbb háztartásban. Így a legjobb talán az hogy ha az apróra darált a levendulát tömény alkoholban hagyod állni kb 1 hétig, vagy ha melegíted akkor elég pár óra. Miután kioldódtak az illatanyagok hagyni kell elpárologni az etanolt és csak a illóolaj marad hátra (meg egy kevés színező anyag a növényből) ezt már jól lehet használni illatosításra.
2020. jún. 28. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!