Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Hogy tegyem jobbá/élvezetesebb...

Hogy tegyem jobbá/élvezetesebbé a nyaram?

Figyelt kérdés

Sokszor mikor véget ért a nyár és kezdődött az iskola úgy éreztem mennyi időm volt, elpazaroltam, semmi hasznosat nem tettem, milyen jó volt, hogy nem volt semmi dolgom és szabad voltam forgassuk vissza az időt.

Nem akarom, hogy szeptember 1-jén megint ezt érezzem. Ti mi jót csináltok? Minden nap szinte egyforma, sok mindent nem tudok úgy élvezni mint régebben, kéne valami új de nem vagyok vállalkozó szellemű.

Fontos: introvertált vagyok, nem szeretek kimozdulni, szeretek inni (többnyire azt szoktam). Barátaim nincsenek, ne is írjátok, hogy szerezzek mert lehetetlen küldetés :D



2020. jún. 28. 19:44
 1/4 anonim válasza:

Nekem az volt a baj hogy zárkózott voltam, nem mentem tényleg sehova. De ha nem akarsz menni, nem kell erőltetni. Tedd magadnak emlékezetessé a nyarat. Készíts rajzokat, festményeket, vagy akár valami kézműves emléket (pl díszek, váza, fess kavicsokat, stb). Csinálj magadnak a régebbi ruháidból /mostaniakból amit nem használsz valami újat. Fedezd fel a házat (hidd el nekem is van még most is amit nem ismerek, csak nézz jól körbe 😅), például ha régebbről vannak ruhák, játékok vagy valami félre téve nézd át azokat,biztos emlékeket idéznek fel majd, ha van kertetek fedezd fel azt, egyedül is lehet érdekes. Rakj rendet a szekrényeidbe,ez nekem nagyon elszokta vonni a figyelmem, igaz ez nem emlék. Süss, főzz, próbáld ki magad és fotozd le, hogy legyenek meg az első sütiid/ételeid képen. Olvass ki valamilyen könyvet. Rendezd át a szobád, tűz ki célokat magadnak, pl minden nap nézz meg egy filmet, vagy keress sorozatot, ha lány vagy próbáld befonni a hajad, körmöt festeni, stb.

Igaz, hogy ezek inkább elfoglaltságok, de remélem valamit azért tudtam segíteni :)

2020. júl. 7. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
Gombázni pl. érdemes
2020. júl. 8. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Én is introvertált vagyok és pár évvel ezelőtig én sem veteetm meg az italt, de letettem. Nem gondoltam volna, de az introvertáltságom csökkent. Nekem nem a nyarim, de egybefüggő éveim mentek el azzal, hogy semmi értelmeset nem csináltam.

Ahogy első írja, a rendrakás, takarítás engem is kikapcsol. Szekérnyek tartalmának szanálása, pincém kitakarítását terveztem még. Nagyon szeretek egyedül mászkálni akár a városban, akár a természetben, de ami nekem a legtöbbet adta, hogy elkezdtem járni egy alapítványi közösség bulijaira, kirándulásaira, táboraiba résztvevőként, önkéntes segítőként és automatikusan lettek onnan haverok, néhány barát. (Hozzáteszem, eleinte nem kapcsolódtam senkihez, csak ott voltam egyedül, de még mindig jobb volt, mint otthon lenni) és elkerülhetetlenül kialakultak emberi kapcsolatok.

Aztán pl retró számítógépeket gyűjtök főleg a 80-as évekből. De építek régi PC-ket is. Ennek kapcsán bekerültem egy másik közösségbe, ahol adjuk vesszük a gépeket, alkatrészeket, vadásszuk a ritkaságokat. Ezeket szerelgetem, újítgatom, játszom rajtuk. Nekem ez hatalmas nosztalgia is.

Van egy hétvégi házunk. Imádom a kertet rendezni (ez is jó kis egy személyes program). Újra kezdtem fotózni, a képeket utómunkálni. Régen sokat írtam a belső világomról naplót, verseket. Ehhez is szeretnék visszatalálni.


Én azt javaslom, hogy változtass, mert az ivás egyre jobban bezár és előbb utóbb meg fog jelenni egy csomó rossz érzés emiatt és eljuthatsz oda, hogy szégyelled magad saját magad előtt, beszűkülsz és onnan már piszok nehéz visszajönni.

2020. júl. 9. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm nektek. Nekem nincs semmilyen hobbim de nagyon sajnos nem is nagyon érdekel semmi :/
2020. júl. 10. 11:51

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!