Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Jo napot, Szeretnek kutat...

Jo napot, Szeretnek kutat furatni.Kerdes az,h minel melyebbrol jon a viz annal tisztabb?! 40m eleg lenne? Gondolom helytol is fugg.Siksagon lakom, Csallokozben. 10m-es vert kutam van. Vagyam az egeszseges Tiszta viz tobb even keresztul..

Figyelt kérdés

2020. jún. 29. 09:07
 1/5 anonim ***** válasza:

Az első és (már) a második talajvízréteg sem alkalmas (komoly tisztítás nélkül) emberi fogyasztásra.

Azzal, hogy kijön Jóska egy egycsöves fúróval és lefúr 40m mélyre (mert a szomszéd faluba is így volt) még nem lesz jó vized.

Ha ivóvízre szeretnél kutat akkor az a minimum, hogy dugózott béléscsöves kutat kell készíttetni, de annak métere kerül annyiba, mint amennyiért Jóska egy 40m-es kutat kifúr.

2020. jún. 29. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Fúratsz egy kutat normális árban és veszel egy ozmózisos víztisztitót kb 40-50 ezerért.

[link]

2020. jún. 29. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Kútfúrásnál számos jogi akadályba lehet ütközni, de vannak kibúvók is. Kevésbé ismert hogy ha a szivattyú kisebb teljesítményű mint 750Watt, akkor az csak egy lyuk, nem minősül kútnak.

A kinyerhető víz minőségét bármilyen kútnál (ásott, vert, fúrt), nem a mélység határozza meg, hanem a helyi talajviszonyok. Lehet egy ötméteres ásott kútban is tökéletes minőségű víz, de az 1000méteres mélység sem garancia az ihatóságra. Ha én egy ismeretlen helyszínen egy fúrt kút projektben gondolkodnék, akkor elsősorban a helyi viszonyokat ismerő kútfúrókkal konzultálnék, vagy olyannal, akinek van a környéken fúrt kútja. Persze a mai vamzer világban nem sokan dicsekednek el hogy van fúrt kútjuk, de egy kis kutakodással eredményt lehet elérni. Ha megvan a kút, akkor egy vegyelemzéssel derül ki milyen a víz benne. Fontosabb szennyezők fúrt kútnál a nitrát, nitrit, határérték feletti vas, arzén, ammónia. Azért is kell alaposan kikérdezni a helyi erőket, mert ők meg tudják mondani milyen mélyen, melyik rétegben van a jó víz, vagyis meddig kell lefúrni. Egy ismerősöm járt úgy, hogy mélyre fúratott hogy sok és jó vize legyen, de 70-150 méterig olyan nitrátos volt a víz, hogy még locsolni is rizikós lett volna, de mennyiség 250-300 liter percenként volt, végül 40 méteren találtak egy nyamvadt 30l/perc réteget amiben pedig kiváló minőségű ivóvizet tudtak venni.

2020. jún. 29. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Koszonom a velemenyeket!
2020. jún. 29. 17:40
 5/5 anonim ***** válasza:
Itt Szegeden én a harmadik vízadó rétegbe fúrattam 2 éve,tökéletes. 20,55 az első kettő,az enyém 76m-n van.
2020. jún. 30. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!