Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Járólapra kiömlött étolajat...

Járólapra kiömlött étolajat mivel elhet feloldani és feltakarítani?

Figyelt kérdés
Próbáltam denaturált szeszt, higítót, szappant, felmosó tisztítót, de csak szétkente, most az egész konyha iszonyú büdös és ragad. Mit tegyek?
2020. jún. 29. 21:34
 1/8 anonim ***** válasza:
Hideg zsíroldó?
2020. jún. 29. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
A mosogatószer a zsíroldó hatása miatt szépen eltűnteti.
2020. jún. 29. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Mosogatószer.(edényekhez is jó)
2020. jún. 30. 04:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Először alaposan fel kell itatni és eltávolítani papírral, papírtörlővel. Utána jöhet a hideg zsíroldó vagy tömény trisó oldat, ami elszappanosítja. A kezelt felületről a megfelelő behatási idő után el kell távolítani az elszappanosodott anyagot meleg/langyos vízzel. Esetleg meg kell ismételni a műveletet.
2020. jún. 30. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Papírtörlővel vagy ronggyal felszedni ami feljön, utána mosogatószeres szivacs, nagyon sokszor öblítve újra mosogatószerezve.

És vizes ronngyal feltörölve.

Ezt addig ismételd míg jó nem lesz, 3-4 kör biztos kell.

2020. jún. 30. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Cementtel! És azonnal,hogy a fugába minél kevesebb ivódjon bele!

Magánházban nekem mindig van kéznél egy nagy tejfölös vödör cementem. Akár az autó,vagy a fűnyíró alatt lesz pár csepp olaj,vagy étolaj kicseppen,szórok rá kis cementet,még meg is taposom,-azután egyszerűen felseprem,és kész.Érdemes kipróbálni!

A zsíroldó feloldja ugyan,viszont az egész beivódik a fugákba!

2020. jún. 30. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
a felitatás már megvolt. higítót öntöttem rá, aztán azzal csak szétkentem sajna. Így most 1.5 négyzetméteres tiszta ragadós és fényes.
2020. jún. 30. 10:22
 8/8 anonim ***** válasza:
+ büdös hígító szag is van,sajna...
2020. jún. 30. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!