Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Hogyan lehet kikapcsolni a...

Hogyan lehet kikapcsolni a központi szellőztetést panellakásban?

Figyelt kérdés

3 emeletes panellakásban lakom a családommal, a legfelső szinten. Ilyenek vannak a tetőnkön, jó sok:

[link]


Már napok óta 0-24 járatják őket ráadásul most úgy veszem észre hogy max fokozaton mert sokkal hangosabban lehet hallani. Engem már zavar. Gondolkoztam hogy felmegyek és kikapcsolom vagy enyhébbre veszem de általában hol tudok ehhez hozzáférni? Hol szokott lenni a kapcsolója egy házban? Egyáltalán ki szabályozza? Nálunk nem hinnem hogy a szomszédaim közül bàrki értene ehhez.


Köszönöm a válaszokat



2020. júl. 11. 09:38
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Közös képviselőnek nem lehet szólni. nálunk nem ment egyaltalan, szóltunk és utána már jó lett
2020. júl. 11. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

A legjobb lenne egyáltalán nem is menne. Idős a közöképviselőnk és nem nagyon lehet zavarni ezert gondoltam hogy én oldom meg.

Hol szokott lenni a kapcsoló?

2020. júl. 11. 09:45
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem lehet zavarni a közös képviselőt?

De a fizetését azért felveszi, nem?

Szólj nyugodtan, ez a dolga.

2020. júl. 11. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Minek megy állandóan. Időkapcsolóval szokták ciklikusan üzemeltetni.

Közös képviselő intézkedjen, ez a dolga, ezt vállalta.

2020. júl. 11. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
94%

Önhatalmúlag nem kapcsolhatod ki, mert közös tulajdon...1 izzót sem cserélhetsz ki jogilag...esetleg akkor, ha az összes lakó írásban ezt jóváhagyja neked.


Másrészt ez a szellőzést-elszívást szolgálja a lakásokban.

Normális állapotban ez úgy működne, hogy időzítő bekapcsolná 30 percre, majd ki x órára s újból be.Éjjelre nem kapcsol be, tehát 22-06 közt kuss van.

Ha állandóra van téve, akkor az összes csapágyazás kikopik s egy kegyetlen rezonanciát ad a lábazatnak, amit a csillapítok sem állítanak meg + a tekercs elfárad s bedöglik a moci.

Hiába ipari cucc, de már mind öreg-elhasznált.


A kapcsolóját bárhova tehették, minden háznál más a szokás....kérdezd a közös képviselőt, de ha fel tudsz jutni a tetőre-mocihoz, akkor csak követned kell a bekötött kábel hova megy, ott lesz a kapcsoló.


Végül meg, piszkálgassad a közös képviselődet bátran, azért van ott s akár naponta tedd!

Hivatkozhatsz a csendháborítási törvényre is akár, mely szerint a zavartalan pihenésben gátol...bla, bla, bla.

2020. júl. 11. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Tegnap délután felmentem a tetőre, megtaláltam a kapcsolót és kikapcsoltam az összeset. Mostmár csak a háztömb másik felén lévő 3 db jár azoknak nem találtam a kapcsolóját mert bemennek egy kabinba (ami a tetőkön szokott lenni). Azóta csend van. Nekem így jó.

Utolsó: amúgy a csapágyazásba lehet valami mert nyikorog az egyik.

2020. júl. 12. 09:43
 7/8 anonim ***** válasza:
70%

Te dolgod...

Viszont ősszel-télen az ablakok becsukódnak mindenhol s úgy be fog penészedni lakásotok, ahol nincs elszívás s tudod, ki lesz kártérítésre kötelezve ugye.


Amúgy, iszonyat drága e roncs motorokat pótolni-javítani s szakik se szeretnek vele bajlódni, de van egy önhajtós-csendes újítás, érdemes a közös képviselő orra alá tolni:


[link]

2020. júl. 12. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
70%
Társasházban nem kapcsolhatsz ki vagy be semmit!Ez a közösképviselő feladata nem a tied!A társasházban nem azt csinálsz amit akarsz,főleg a közös területeken nem!
2020. júl. 12. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!