Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Melyikkel keringetünk több...

Melyikkel keringetünk több vizet,radiátoros fűtéssel vagy padlófűtéssel?

Figyelt kérdés

Tehát adott egy ház,és az lenne a kérdés hogy ugyanabban a házban ha felcserélnénk a radiátoros fűtést padlófűtésre akkor ahhoz is hasonló mennyiségű víz kellene?

Gravitációs van,normál radiátorokkal.

Tudom sokmindentől függ,de úgy mégis,több víz kell azokba a vékony csövekbe ami sok métert tekerve van az aljzaton,vagy a radiátorba még több kell?Nekem olyan 100 m2 a hasznos alapterület.


2020. júl. 19. 16:30
 1/5 anonim ***** válasza:
16%

A gravitációs fűtés manapság már kiszorult .

A padló fűtés is csak abban a helyiségekben lehetséges,ahol hideg burkolat van.Itt csak komfort meleget lehet érezni,de ehhez is egész nap kell a meleg vízet keringtetni.Nem véletlen vannak itt is radiátorok felszerelve .Döntsed el,divatos fűtést akarsz,vagy meleget.Padló fűtéssel nem lehet ám gyorsan meleget csinálni.

2020. júl. 19. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Teljesen lényegtelen, mert egyszer kell feltölteni a rendszert, utána nem fogyaszt vizet.
2020. júl. 19. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Én azért kérdeztem hogy tudjam hogy mennyi idő alatt melegíteném fel a vizet.
2020. júl. 19. 17:35
 4/5 anonim ***** válasza:
79%

Ez nagyon relatív kérdés . Hány fokról,hány fokra .

Milyen fűtési módon.

2020. júl. 19. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nekem van mindkettő. A padlófűtésnek kell kb egy nap. A radiátorok néhány óra alatt felmelegednek. Viszont azok elég hamar hűlnek is, ezzel szemben a padlófűtés nagyon sokáig tartja a hőt, jóval ritkábban kapcsol be a termosztát.
2020. júl. 20. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!