Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Milyen érzés egyedül lakni...

Milyen érzés egyedül lakni introvertáltként?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Ez a kérdés inkább most az introvertált embereknek menne, mivel én is az vagyok és nem sokára el költözöm itthonról. Vettem magamnak saját lakást egy csendes nyaralós övezetben.Szerencsére a hely nem túl népes, van minden ami fontos. A belvárostól már pánikrohamot kaptam néha, főlega rohanó és kötekedő tömegektől, a banyatankos asszonyoktól, a tele tömött plázáktól, síró és ordibáló gyerekektől főleg. Ezek nem lesznek nagyon ahova megyek, így ér egy kis lelki béke végre. Mivel introvertált vagyok, nem vágyom mások társaságára igazán, néha belefér egy-egy ismerős látogatás, de magak is megvagyok. Viszont aggódok kicsit, hogy jó pár év után beüt a magányos időszak. Bár én alapból magányos vagyok és nem zavar. Van itt olyan introvertált személy aki egyedül él és megosztaná velem milyen érzés, mi változott bennetek, boldogultok e teljesen egyedül?



2020. aug. 2. 06:48
1 2
 1/11 Beviz Elek ***** válasza:
91%

Az introvertált sem szeretne remeteként elzárkózva a világtól élni.

Én külföldön laktam egyedül hónapokig, sem barátok, sem barátnő, a magány az elég rossz tud lenni.

Ha van egy introvertált párod és élitek az életeteket az már nem rossz.

2020. aug. 2. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Röviden: jó!

Mintha az én sztorim lenne, én is ugyanígy nyaralóövezetben vettem egy házat. Totális nyugalom van. Szeretek a kerttel foglalkozni, növényekkel, gyümölcsfákkal, azzal elmolyolok akár egész nap szabadnapon...

Mitől lennél magányos? Az egyedüllét és a magány az nem ugyanaz, sőt igazából semmi köze a kettőnek egymáshoz. Egy társaságban legyen az bárhol, bármilyen környezetben és minőségben, abban is tudsz magányos lenni, ha egészen egyszerűen totálisan távol állnak tőled azon emberek, akik ezt a társaságot alkotják, személyiségben is, gondolkodásmódban is, beszédtémában is, de már akkor is fennállhat a magány, ha olyannyira eltérően látod a dolgokat, hogy azt az adott társaság meg sem érti, hiába tudsz a beszélgetésbe bekapcsolódni, néznek rád, mint egy UFO-ra. Egyedüllétben pedig nem vagy magányos, ha jól érzed magadat, nem vágysz a társaságra, tudsz mit kezdeni magaddal és csak élvezed, hogy vagy és ahol vagy!!! Szóval nem, nem feltétlen érzed magad magányosnak.

Ha társaság kell, akkor hazalátogatsz vagy találkozol ismerősökkel, haverokkal valahol, ahol te döntheted el, hogy abból mikor szállsz ki, azaz mikor mondod, hogy srácok, hazaballagok. Avagy esetleg elhívod a barátokat, azok majd szívesen mennek nyaralóövezetbe, leültök, dumáltok, esetleg iszogattok, zenét hallgattok, stb. aztán ha messziről jött emberek elalszanak a vendégszobában/nappaliban, másnap hazamennek és megvolt a társaság arra a hétre, nem? Vagy nem így működsz? A napi társaság meg épp elegendő sőt néha sok is, ami a munkahelyen vár.

Én nem vágyom párkapcsolatra sem, nekem az is sok! Ez nem remeteélet, remeteélet az, ha elvonulsz egy tanyára, önfenntartó vagy és egyedül élsz, nincs ismerős, barát, család, szülők, senki, csak vagy a napi teendőiddel és a ki nem mondott gondolataiddal. Egyébként abban sincs semmi rossz, én úgy gondolom, ki miben találja meg a lelki békét. Sokan vannak úgy vele, hogy esélyt sem adnak maguknak arra, hogy megtalálják, követik a társadalmi normát, barát/barátnő majd férj/feleség, hajszolják az igények(!) kielégítését, majd erre fogják azt, hogy miért nincs még gyerek, mert hogy az nincs meg és alapfeltétele, holott javarészt csak igények, majd ha az megvan, akkor gyerekek, és majd belefulladnak a saját környezetükbe, de hát ez az élet, kétségkívül... :) Lényeg, hogy érezd jól magad, éld úgy az életed, és ez nem önzőség egyébként, mert valaki meg a fent leírtakat valóban akarja, nem megfelelésből, hanem mert számára ez az, amiben békére és nyugodtságra lel. Úgyhogy én abszolút pártolom azt, hogy Ők ha lehet minden támogatást kapjanak meg az államtól, még akkor is, ha nekem emiatt kvázi kevesebb jut, bár ezt szeretik így bemutatni, de ez nem igaz, nekik jut több, nem nekem kevesebb, én így látom.

No, persze a ló túlsó oldala a kapcsolatfüggőség, legyen szó akár arról, hogy barát/barátnő, férj/feleség vagy akár csak jóbarátok, azok akik ettől függenek, nagyon megtudnak zuhanni, ha azt elveszítik. Nem lehet kiheverni, senkinek sem sikerült még! Na az magány! Az a magány!

Nincs mitől tartanod, merem feltételezni társaságba azért néha eljársz, így ha annak kell jönnie, hogy valaki is kvázi "csatlakozik" melléd az életben, akkor jön, ha nem, akkor meg nem. Aki ezt hajszolja, az sokkal hátrábbról indul, mint Te, Ők jellemzően nagyon de nagyon durván beletudnak keveredni egészen elképesztő helyzetekbe, őrültséget, hülyeséget követnek el a cél érdekében, és a sokadik eset után akár önpusztításba kezdenek.

2020. aug. 2. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Halljatok itt egy nornalis kerdesr se lehet feltenni hogyvki ne hinne ezt kamunak? Ez eletrm elso kerdese itt es egybol megkapom? Sok kerdesnel lattam ugyanezt. Nos ha ezthiszed hogy kamu kegyen igy bar nem az. Ez a valosag nekem. Tobbieknek meg kosonom a valaszt es persze johetnek meg. Sajnalom ha egyeseknek kamukent jon le a kerdesem pedig latom mas is van hasonlo helyztben. Persze akinek ez tul esik a konfort zonajan annak egybol kamu igaz? Szomoru. Elso kerdesem itt az oldalon es maris beallitanak kamusnak.
2020. aug. 2. 13:21
 4/11 anonim ***** válasza:
65%

Szerintem introvertáltként jó külön élni! (De nem lehet, hogy ez a belvárostól irtózás egy autisztikus dolog?)

Nekem elsősorban a családom ment az agyamra, amiért különköltöztem, mert az egy dolog, hogy otthon volt külön szobám, de azt is a magánszférám sérelmének éltem meg, hogy megették a cuccaim, meg hogy a közös helyiségeket állandóan összepiszkolták, szőröket hagytak a zuhanyzóban stb. Király volt elköltözni! Innentől normalizálódott az életem. Amikor beköltöztem a lakásba, végigcsöngettem a szinten a szomszédaimat, bemutatkoztam nekik. A házban minden lakónak köszönök, ezzel kimerül a házat illető szociális életem.

Egyébként bármily fura, nekem oldódott az introvertáltságom azáltal, hogy elköltöztem otthonról. Talán mert az introvertáltság egy védekezés volt a magánszférám otthoni sérelme ellen. Végre tudtam önmagam lenni és ez kifelé is meglátszott szerintem. Pl. már olyan is történt, hogy meghívtam ismerősöket, hogy társasjátékozzunk nálam. Az is talán fura, de a [link] közösségi oldal is az életem része lett, nézem hogy mi zajlik körülöttem és már volt hogy segíteni is tudtam valakinek, meg nekem is segítettek. Szóval egyáltalán nem érzem magam elszigetelve, inkább csak a kezemben tartom a gyeplőt, azaz én döntök a saját határaimról, az nem másoktól függ.


#3-4 Te beteg vagy. Látsz bármilyen logikai kapcsolatot az állításodban? Az egyik kérdés teljesen tárgyi témájú, lokációról kérdez, a másik pedig személyes, lélektani kategóriájú kérdés. 1) Még ha legalább 100 elemben hasonlít is két kérdés (és itt nem erről van szó, mert ez egyáltalán nem hasonlít ilyen szinten), akkor is simán lehet, hogy MÁS ember írta ki őket! 2) Attól, hogy te nem tudod elképzelni, hogy valaki 2 nap alatt vegyen lakást, attól még VEHET. Pl. ott áll a kezében egy köteg pénzzel és már tárgyal az eladóval, de azért még fut egy kört az interneten, hátha mondanak neki valami jobbat. 3) Mi a jó anyámkínja kapcsolat van aközött, hogy valaki nemrég még lakást keres és aközött, hogy introvertáltként hogyan érezné magát? 4) Ez egy olyan oldal, ahol akárki akármiről kérdezhet, és akárhogy megfogalmazhatja a kérdését. Így igen, lehet hogy egyszer azt kérdezem, hogy "hol találhat akadálymentesített környéket egy 80+ éves ember?" - mert segíteni akarok a nagyapámnak, és két óra múlva meg azt kérdezem, hogy "hol lehet jól ismerkedni 24 éves korig"? - mert segíteni akarok a tesómnak. És mindeközben sem -24, sem 80+ éves nem vagyok. Úgyhogy gondolkodj inkább, mielőtt kijelented, hogy az ember nem kérdezheti meg, hogy milyen introvertáltként külön élni, ha

előtte meg lakást keresett (volna). :D

2020. aug. 2. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Utolso koszonom! Pont leirtad a helyzetem. Kezemben a penz, nemsokara indulas es elotte meg kerdezel milyen ez az egyedul let. Bar tenyleg manapsag sok kerdes hasonlo itt az otthon kerdesn el de ahogy ezek a lz emberek egxbol rakattintanak es leirjak kamu olyan mintha direkt hasonlo kerdeseket nezegetnenek es ahelyett hogy megosztanak velem az elmenyeiket egybol kamusnak allit. Amugy aterzem a helyzeted mert nalam is amivan az mar tul megy a komfort zonamon. Hiaba van nekem is szobam, bar neha nem annak erzem, meg a szoros sztorit mintha csak en irtam volna aztan a koszos tanyerok hiaba mosogatok em is mindig talalok zsirosat a tisztak koszott es par darabot, aztan az alkando hangoskodasok is. Szoval erthetitek miert akarok elmenni.
2020. aug. 2. 13:31
 6/11 A kérdező kommentje:
Meg neha azt erzem hogy ha valaki ne adj isten ketfele keppen irna ki egy kerdest mert nem kapott ra normalis valaszt es vagy kijavitot valamit akkor siman lehet ugyanaz az ember de hogy kamuzik? Nehez elhinni hogy valaki hazat akar venni a sok millio felhasznalo kozul raadasul az en es amit belinkelt kerdes kozott szinte semmi hasonilas nincs nagyon, es mellesleg elso kerdesem itt...mindegy is nem torodok az ilyen emberekkel mert latom vannak meg kedvesek is itt. Ez egy oldal es azt kerdezhetsz amit akarsz, es gyakori kerdesek tehat nem ritka. Igy nyilvan lesz hasonlo kerdes es nem kell mindjart belinkelni a legkozelebbi hasonlo kerdest es mivel hasonlo ezert nyilvan kamu? Nos nem. Bocs de kicsit felidegesitett. Lattam ilyen kommenteket sok kerdesnel de nem gondoltam hogy en megkapom.
2020. aug. 2. 13:37
 7/11 anonim ***** válasza:

Nagyon sok itt a beteg sajnos. A trollozó frusztráltakon kívül ott vannak még a dühöngő frusztráltak is, akik direkt olyan kategóriákat figyelnek, amivel szélsőségesen nem értenek egyet és direkt azokra a kérdésekre ugranak, ahol kifejthetik, hogy milyen ostoba a kérdező és milyen baromság a kérdés. Most ez mi, ha nem elmebaj? Mondjuk az elég bosszantó, ha valaki gyors egymásutánban kiírja kétszer ugyanazt a kérdést, mert erre ott van a kérdés kiemelése gomb, de az is teljesen reális verzió, hogy két különböző felhasználó teszi fel véletlenül egyidőben ugyanazt a kérdést és az is gyakori, hogy különböző emberek hetente megkérdezik ugyanazt a témát, mert ugye a másik kérdését nem tudják kiemelni. :D Plusz az is jogos, hogy egy évekkel ezelőtti kérdésnél lévő válaszok sok esetben elavultak! Pl. hol lehet jó kürtőskalácsot kapni a Balatonnál? - Évente változik a helyzet... Igen, bicskanyitogató, ha valaki stresszlevezetésként offolja a kérdésedet az aberrált feltételezéseivel és válaszaival, látható hogy én sem álltam meg szó nélkül, pedig 10+ éve vagyok az oldalon.

De a kérdésed teljesen korrekt, nem kell indok, hogy miért akarsz menni, én receptre írnám mindenkinek a különköltözést, mert sokat ad az ember személyiségéhez.

2020. aug. 2. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszi. Igen nagyon sok rosszidulatú ember van itt, mintha mindenáron étakarnak gázolni másokon, mert megtehetik végülis ez egy névtelen oldal, akár van userneved vagy nincs akkor se ismer fel senki. És itt szépen leadhatod a napi frusztrációdat. Mikor a normális emberek meg normális választ várnak közben. A kérdésemhez hasonlót meg sajnos nem igazán találtam és gondoltam megkérdezem, abból bajom nem lenne úgysem. Az a kérdés amit nekem bemásolt az teljesen más és ahogy mondták itt tárgyi. Mennyi az esély most komolyan, hogy más is ilyen csendes helyre akar költözni? Ennyire ritkaság a trollkodóknak vagy mi ez a jelenség manapság? Gondolhatjátok, hogy meglepődtem mikor nemrég regisztrálram, megvártam szépen az időkorlátot és végre megírom a kérdésem erre valaki bemásol egy "hasonló" kérdést és feltételezi, hogy kamuzok...Na vissza tértve a kérdéshez. Sokáig nem biztos, hogy bírni fogom ami itthon megy, mert kikészít, bár tűröm, mert van szobám és kapok enni de amilyen légkör van itt. Főleg, hogy felszereltek ilyen boxzsákokat a szembe levő új fitnesszparkan és éjfél után is azt püfölik hangosan és zárt ablakon is áthallatszik...meg hajnalban a családom is már hangoskodik mikor tudják, hogy alszok és nem mindenki kel hajnalba, de ők szeretnek valamiért. Meg az állandó hollmizás, folyamatosan gyűtögetek, kb mindent ellep a felesleges cucc és alig van hely konkrétan. Minden undító, bár én is segítek de egyszerűen nem megy. egyedül talán a szobámban van rend és hely, még a wc is tele van rogyokkal, vegyszerekkel amiből van ezer is...jó lesz végre a fellélegzés és a csend.
2020. aug. 2. 15:14
 9/11 A kérdező kommentje:
Na látom törölték is a kommentjét :)
2020. aug. 2. 21:04
 10/11 anonim ***** válasza:
46%
Azt hittem, Te jelentetted be. ;)
2020. aug. 3. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!