Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Hogyan lehet megszüntetni a...

Hogyan lehet megszüntetni a füstszagot a lakásban?

Figyelt kérdés

Tegnap délután eléggé odaégettem valamit, aminek a vége az lett hogy állt a füst a lakásban, és baromi büdös lett. Gyorsan kinyitottam minden ablakot, azóta folyamatosan úgy van, nyomattam füstölőt, illóolajos párologtatót, de amint ezek elmúlnak, ugyanúgy érzem a büdös füstszagot :( Ráadásul az előszobában szellőztetni sem tudok (panel).

Nyilván a függönyöket kimossuk, a kint tárolt ruhákat is muszáj lesz, de milyen módon/szerrel szüntethető meg rövid időn belül a szag? Ami nem csak pillanatnyilag elfedi.

Van rá egyáltalán bármilyen megoldás, vagy csak szellőztetés orrba-szájba?

Mi van, ha ez a szag már örökre bent marad? :(



2020. aug. 7. 08:10
 1/4 anonim ***** válasza:
Ózon generátoros szagtalanítás, keress rá a neten. Kimennek a géppel és megcsinálják.
2020. aug. 7. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Ahol élőlények okozzák a szagot, ott megy az ózongenerátoros szagtalanítás. Ha dohszag van a pincében a gombásodás miatt. Vagy a zoknidnak emeletes lábszaga van...

De a füst szag egy rakás aromás kondenzált vegyület, amiből csak egy párat lehet tovább oxidálni. Ahol a szagot nem mikroorganizmusok okozzák, azokat a szagokat nem lehet ózonnal megszüntetni.

A lakást sajnos kedves kérdező a plafontól a csilláron keresztül a falakon át a szőnyegig, a padlóig át kell alaposan mosni. Mindent. A szekrények felületétől kezdve a kárpitokig mindent. A szellőztetés nem viszi le az ágyaljára rakódott füst szagú vegyületeket. Persze van az az időszak amikorra már gyenge lesz, de egy pár hét alatt elunod...

2020. aug. 7. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Az eset óta folyamatosan szellőztetünk, meg vettem egy csomó szagsemlegesítő illatosítót, meg letakarítottuk azokat a bútorokat, amiken éreztük a szagot (+ szagelszívót is megpróbáltam). Már most szerencsére viszonylag elfogadható a helyzet, de valóban szükség lesz egy nagyobb takarításra, mert alkalmanként itt-ott még megcsap a szag.
2020. aug. 10. 06:41
 4/4 anonim ***** válasza:
hat... nekem egy labos odaegeteett tej kb 2het alatt ment ki.
2020. nov. 23. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!