Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Panelban lakok a főbejáratot...

Panelban lakok a főbejáratot nyitó kulcs nyitja a tető kijáratot is felszoktam néha járni nem csinálok ott semmit csak állok. Az érdekel hogy ki hivhatják e rám emiatt a rendőrséget,illegális e ez?

Figyelt kérdés
Sose láttam a ház szabályzatát nem akarom ilyen indokkal elkérni a közös képviselőtől.
2020. aug. 11. 00:57
 1/8 anonim ***** válasza:
85%
Mièrt lenne illegális? Azt egyèbkènt menekülő útvonalnak van ha esetleg tűz ütne ki a házban mert esetleg át tudsz jutni egy másik lèpcsőházba is,szóval ha nem csinálsz semmi hülyeséget akkor senki nem szólhat semmit,mi annó feljártunk nyáron napozni..
2020. aug. 11. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem csinálsz faxságot, és járható a tető tök legális, csak öngyinek ne nézzenek, ha valaki vicceskedik simán rád hívhatják a mentőket!
2020. aug. 11. 05:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
52%
Nem illegális.
2020. aug. 11. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
18%

Semmi keresni valód nincs ok.Az nem azért van nyítva,hogy bárki bármikor fel,le közlekedjen rajta .Baj esetén ne keljen a kulcsot keresgélni.

Paneloknál van tűzoltóknak,mentőknek kijelölt hely.

Ugye oda sem szabad beállni,mert éppen üres.

Valójában nem tudják,miért lehetsz fent.

Ha egy mentő egység ezért jön a helyszínre,fizeted a kiszállási költséget .

2020. aug. 11. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
4#-es,azèrt ne keverd össze őssze a ház előtt kijelölt forgalom elöl elzárt területtel a tetőt,a kettő között óriási különbségek vannak,ha nem lehetne a tetőre kimenni akkor kulcsod sem lenne hozzá..
2020. aug. 11. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
4es nek. nincs kinyitva csak van mindenkinek a házban hozzá kulcsa és van egy kisebb móló szerű fém átjáró korlátokkal amin át lehet menni a 2 lépcsőház között ott szoktam lenni mert nem akarom rongálni a szigetelést azzal hogy járkálok rajta
2020. aug. 12. 14:47
 7/8 anonim ***** válasza:

Kérdező, ugye Budapesten laksz, Gazdagréten? Ott vannak ilyen épületek. Ez a kérdés már hasonlóan elhangzott, de aligha Te írtad. Akkor én azt írtam, PEDIG A 100%-OS VALÓSÁGOT ÍRTAM, hogy nálunk a tetőre nyíló ajtó valamikor zárva volt és volt hozzá mindenkinek kulcsa, de most már évek óta nyitva van, senkinek nincs kulcsa, a katasztrófavédelem több alkalommal is járt ott és semmit nem kifogásolt ebben a tekintetben. Akkor alaposan le lettem pontozva, mert azt állították TÉVESEN, hogy nem mondok igazat. Az említett lakótelepen az Alapszabályban is benne van, hogy a lépcsőházak közti kétoldali korláttal határolt tetőátjárók katasztrófa (tűz, földrengés) és lifthiba stb. esetén szabadon használhatók.

Akinek úgy tetszik, pontozzon le, de ez akkor is így van és - ismétlem - tud róla a katasztrófavédelem is.

2020. aug. 13. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nem gazdagréten csepelen lakok de alá tudom támasztani hogy nrkem se soha senki nem mondta hogy nem szabad és tényleg mindenkinek van hozzá kulcsa
2020. aug. 14. 00:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!