Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Milyen falun élni?

Milyen falun élni?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Időskoromra szeretnék egy házat egy csendes faluban. Családomban megoszlanak a vélemények erről. Valaki szerint elképzelhetetlen egy csendes, és tiszta levegős faluban lakni, más meg ott találná meg a nyugalmat. Én falun töltöttem a gyerekkoromat, tiszta levegőt szívtam, autózaj helyett madárdal volt. Mióta felköltöztem pestre, eléggé megváltoztam lekileg, folyton ideges vagyok a zajkokra. Stresszelek az emberek miatt stb. Falun egy nyugodt lélek voltam. Többet voltam ott a szabadban mint most a 4 fal között. Eléggé introvertált is vagyok így a kevés ember a falun nem jelente nekem gondot. Falun élők ti mivel töltitek a mindennapjaitokat, mennyire élvezitek a csendes környezetet? A főváros engem idegileg tönkretett pedig huszonéves koromban vagyok még, de nekem mindig a falu volt a megnyugvás. Sőt talán előbb is szeretnék falura költözni mint időskoromban, mert nem szeretnék idegroncs lenni a végére. Aki a fővárost pártolja, kérem ne próbáljon győzködni miért is jobb, mert nekem nem jobb még munka szempontból sem. Hiába vagyok fővárosban volt egy idő, hogy szó szerint nem találtam 1 munkát sem,pedig nem csak 8 általánosom van és van tapasztalatom pár dologban...Mióta elhagytuk a falusi életet, azóta elfelejtettem milyen falusinak lenni, mikor kirándulunk és néha beesik egy kisebb falu akkor már érzem a nyugalmat. Előre is köszönöm a rendes válaszokat! <3



2020. aug. 23. 18:03
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
77%
Ha csendre meg madárdalra vágysz akkor nagyon-nagyon nézd meg azt a falut. Nyáron állandóan megy a flex, meg a benzines fűnyírók, kaszák. Télen a láncfűrész. A kutyák állandóan ugatnak, már arra ébredek fel, ha elhallgatnak. A szomszéd csajokhoz állandóan járnak a pasik, az apjukhoz ki tudja kik, de egy se száll ki megnyomni azt a kib...ott csengőt, csak dudál. Akkor is, amikor elmennek! Vannak rejtett erőforrások is, azokról már nem is írok. Fűteni fűtenek a népek a vegyestüzelésű kazánban a gumicsizmától kezdve a döglött macskáig mindennel, néha megpusztulsz a jó falusi levegőtől. Szóval nagyon nézd meg hová mész.
2020. aug. 23. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
95%

Magad írod, hogy eltérő az emberek véleménye. Színtiszta igazság!

Azt is írod, hogy falun nőttél fel utálod Pestet. Teljesen félrevezető, amit itt tőlünk kapsz, mert nem ad statisztikailag elfogadható eredményt, ui. attól függ, hogy melyik oldaltól kapsz több ugyanolyan értelmű feleletet.

A falunak az előnyei mellett (madárdal, kevés ember, tiszta levegő (nem mindig, de általában igen), segítőkészség az emberektől stb., de vannak hátrányai is (lehet messze a munkahely, orvosi ellátás, üzletek sűrűsége stb.).

2020. aug. 23. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

A falut ahova menni szeretnék jól ismerem :).

Ilyenek nem nagyon voltak ott, maga a falut körül tudom írni mint melyik utca hol van sőt az összes utcáját kívülről tudom. Ez a fő falu ahova tervezek menni a másiknal eperszemegnézem, a zajok amiekt leirsz engem nem igazán zabarnának mertez is adja a falusi hangulatot.

2020. aug. 23. 18:20
 4/17 A kérdező kommentje:
Igen azokkal is számolok, de nem nezéz találni olyan falut ahol megvan mindez :). akár egy nagyobb falu is jó.
2020. aug. 23. 18:21
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Te egyértelműen faluban akarsz élni és van ebben tapasztalatod is. Tulajdonképpen akkor mi a kérdés?

Egyébként engem is vonzanak az általad leírt dolgok a falusi életben (nyaranta sokszor laktam is faluban meg eleve egy kisváros nem túl sűrűn lakott nyaralóövezetében nőttem fel), de sajnos az én szakmámban ott nincsen munka, az ingázás meg nagyon megterhelő lenne (sok idő, km, anyagilag sem olcsó). Szóval én emiatt vetettem el, de ha te tudsz állást találni normális, megoldható közelségben, akkor nyugodtan költözz falura.

2020. aug. 23. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
csak hogy miylen ott élni mert sok idő telt el azóta és elfelejtettem és megsoktam sajnos a fővárosi rendet..:(
2020. aug. 23. 18:45
 7/17 A kérdező kommentje:
munkát szerintem ott helyben a faluban is tudok talalni mert sokminden van ott mint étterem, kisbolt, borozo ahol csak tallálokvmit de ha nem a központsincs mesze sőt bringával simán ott lennek fél ora alatt talán és ott azért van sok minden. a falu azértis jho lenne mert nem lenne idegen nekem, egyből tudnam hova menjek ha kéne, ott emegvan minden ami nekem nyugalmat adna. sőt ügyelet is kijön oda.
2020. aug. 23. 18:53
 8/17 anonim ***** válasza:
75%

Városban életem eddig és nemrégen költöztünk falura.

Van a városnak és a falunak is pozitív oldala.

Városban a legtöbb szomszed le💩ja a másikat, falun ha csak a posta ládát megyek megnézni az legalább 1,5óra.

Döntsd el melyik a jobb.

Csend falun sincs mert ahogy már előttem leírták fűnyíró, fűkasza, traktor, kutyák és igen ha jön valaki a szomszédhoz annak nehéz kiszállni a kocsiból és megtenni 3 lépést a csengőig.

Városban be tudsz vásárolni míg falun vagy beéred a falusi kisbolttal vagy kocsiba ülsz és elmész egy városba. Orvos szerencsére a legtöbb faluban van. Fűteni tényleg mindennel fűtenek de télen az ablak zárva én meg nem ülök kint a hidegben.

De a falusi vagy legalább kertvárosi élet sokkal jobb mint a nagyvárosi.

Pl.: 1 a kijárási korlátozás ideje alatt kimentem a kertbe és sütögettünk főzőcskéztünk míg öcsémék a panelban sültek meg.

2. Ha van hozzá kedved tarthatsz tyúkot így van friss tojás és hús ( míg a korlátozás alatt alig lehetett húst kapni)

3. Kertészkedhetsz, a saját zöldség, gyümölcsnél nincs jobb és olcsóbb.


Azért jobb megnézni hol is van az a falu mert jó ha azért van egy nagyváros a közelben.

2020. aug. 23. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
88%

Menj csak nyugodtan falura.

Gyerekkorod óta civilizálódott ugyan a falu, de még mindig megnyugtatóbb ott az élet, hacsak nincsenek ordenáré szomszédaid...

2020. aug. 23. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
szerencsée nagy város közelében van kb pár perc pontositanék alatt oda leeht érni. ott viszont van minden. faluban sinsmidngzaj funyirkzajat szeretem más meg megszokom
2020. aug. 23. 19:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!