Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Van okom félni éjszaka?

Van okom félni éjszaka?

Figyelt kérdés
Lakásban lakunk a párommal és nemsokára munkahelyet vált, ahol éjszakai műszak is lesz. Ebből adódóan én egyedül maradok éjszakára. Nem tudom, hogy mitől félek pontosan, azt hiszem a betörőktől...és nem is attól, hogy a kis semmi pénzünket elviszik, hanem hogy pl agyonverték. Jó környéken lakunk, lakásban és emeleten. Két másik család is lakik velünk egy szinten, illetve alattunk és felettünk és tele vannak a szintek családokkal. Szerintetek sincs mitől tartanom?
2020. aug. 24. 07:08
 1/6 anonim ***** válasza:
63%
A kérdésednek nem az Otthon, hanem a Mentális egészség kategóriában kellene lenni. Nem rossz szándékkal mondom.
2020. aug. 24. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Aludj nyugodtan, nem fognak hozzátok betörni

A betörők sem hülyék, hogy egy sűrűn lakott házban levő lakást célozzanak meg, amiben alszanak és az ott lakók egyébként sem milliomosok.

Családi házban évek óta vagyok egyedül éjszaka és semmi gond nem volt. Ha téged az megnyugtat, akkor valahol hagyjál égve egy lámpát, aminek kiszűrődik a fénye.

2020. aug. 24. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nincs mitől félned. Szerintem ha beakarnának törni, úgy is kifigyelik azt, hogy van-e otthon valaki. Sokan nem annyira akarnak kockáztatni avval, hogy oda törnek be, ahol tartózkodnak. Ha ez megnyugtat, akkor rakhatsz esetleg az ablakokra, ajtóra ilyen jelző cuccot, ami ha kinyílik az ajtó, ablak, akkor csipog. Nem olyan drága, de nem tudom a pontos nevét. Vagy esetleg kamera, riasztó a drágább megoldás.
2020. aug. 24. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Azt mondja a fáma, hogy: "aki fél, nem ke fél".

:)

2020. aug. 24. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Tegyél fel láncot az ajtóra!


Ha nagyon rossz lenne a környék, abban az esetben:


A két ellentétes oldalú helységbe tehetnél 1-1 potméteres időzítős aljzatot.

Nagyságrendileg 1200-1500 Ft/db, amibe bedugod az asztali lámpát. Kintről úgy néz ki, mintha valaki 15 percre kimenne pl. a konyhába...

2020. aug. 24. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

A mentális egészséget emlegető mentális problémás. :D

A többiek meg nem olvassák az újságot, ahol rendszeresen beszámolnak olyan esetekről, amikor vernek agyon egyedül élőket, egy fél üveg bort tudnak elvinni, stb, de hát ez nem a meglepetés, hanem az életkörülményekből következtetve ez a várható zsákmány - és mégis.

Még az átkosban volt egy cikk, az egyik alföldi főkapitány tollából, aki azt írta, hogy a tanyán élők közérzete jónak mondható, de ez nem azért van, mert a tanyán közbiztonság van, hanem azért, mert az ott élők elfogadták azt, hogy bármelyik este jöhet valaki baltával - de csak kevesebb gyilkos van, mint tanyasi. Ez a követendő mentális hozzáállás.

2020. aug. 28. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!