Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Szerintetek mekkorának, hány...

Szerintetek mekkorának, hány négyzetméteresnek kell lennie minimum egy családi háznak, amiben öten laknak?

Figyelt kérdés
Ha a helykihasználás jó, nincsenek felesleges cuccaik, de mindenkinek van egy kisebb zuga, ahova félrevonulhat, akkor mekkora hely lehet elég,

2020. szept. 6. 12:38
 1/6 anonim ***** válasza:
77%

Szerintem kb 130 minimum. Ha feltetelezzuk, hogy egyszerre akarnak az etkezoben enni, ket furdoszoba kellhet azert ot emberre, aztan vagy a nappali legyen nagyobb, ha ott akarnak lenni egyutt, vagy a szobak, ha inkabb elvonulosak. (Pl tinik inkabb a szobaban lognak.)

Az ot haloszobara osszesen 50nm-t szamoltam, mint minimum, aztam a maradek a tobbi.

2020. szept. 6. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
90%
Ha öten laknak, gondolom szülők,3 gyerekkel. 4szoba, (40) konyha-nappali, (30) fürdő (6) wc-zuhanyzó (3) előszoba, közlekedő (4) Akár ennyi is elég, ez a nettó terület, tehát kb 100m2-es épületbe férhet bele.
2020. szept. 6. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Szomszédunkban 40-45 m2-es sorházi lakásban élt 2 felnőtt és 4 gyerekük. A kisebbik gyerek 3-4 éves koráig bírták.

És szüleimmel és 2 tesómmal 110 m2-es családi házban nőttem fel, igazából elfértük, eleinte fürdőszoba 1 volt, és csak WC-ből volt kettő, de nem éreztük hogy nem férünk el. Tesóim közös szobában voltak, ez nyilván nem volt olyan kényelmes, ha kicsit más a ház elrendezése, ezt el lehetett volna felezni 2 szobára, mert a mérete megengedte.


Szerintem elegendő volt a 110 m2 is, nyilván ha nagyobb kicsivel, az nem gond, szüleimnek ez fért bele.

2020. szept. 6. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
120 nm-en vígan elfértünk, míg a gyerekek otthon éltek.
2020. szept. 7. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Mi 5en laktunk 110m2-en. Elfertunk de az idealis 130-150 m2, mi az ebedlot hasznaltuk nappalinak is de nem volt akkora hogy egy kanape elferjen. Ha szeretnel meg egy furdot meg nappalit is akkor kell 150m2.

Nalunk a folyoso kihasznalatlan volt. Ha az szelesebb lett volna akkor jo lett volna nappalinak es meg egy furdo azert kellett volna.

2020. okt. 17. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ha jól emlékszem,aki CsOK ot vesz igénybe,ott 75 m2 a min.
2020. nov. 6. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!