Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » D-ÉG lapradiator amit cíkóval...

D-ÉG lapradiator amit cíkóval használunk, a fotón látható résszel a fútést tudjuk szabályozni? Az egyik szobában feltekerném, mert ott hüvösebb van. Ilyet nem láttam még, illetve mivel kell feltekerni?

Figyelt kérdés

[link]


Egy kupak fedi csak ami mutatja, hogy merre kell fel vagy le tekerni, de mihez viszonyitva kell nezni? Két bemélyedés is van és pontosan ennek mi a neve?



2020. szept. 9. 10:05
 1/4 anonim ***** válasza:

Ez egy termosztátos szelep.

Erre meg kell egy termofej, azzal tudod szabályozni, de csak lefelé.

Tehát abban a szobában kell beállítani a szobatermosztátot amiben vagytok legtöbbet, a termo fejekkel csak annál kevesebbet vagy ugyanakkorát lehet beállítani.

2020. szept. 9. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszi a választ. Süsü vagyok ehhez, szóval még kérdeznék.

A szobatermosztát ami a falon van az a közlekedőnél van, régebbi tekerős. Ott nincs is radiátor. Ha mondjuk 22 fokra állítottam be akkor a radiatoron levő termofejjel csak 22 fokot lehet beállítani.

Szoval ahol azt szeretném, hogy melegebb legyen előszőr meg kell néznem , hogy maxon van-e ha igen akkor max feljebb viszem a főtermót és letekerem a többi szobában a termofejet.


És a foton honnan tudom, hogy hányason van jelenleg a termosztatos szelep?

2020. szept. 9. 11:27
 3/4 anonim ***** válasza:

Ez ki van nyitva, mivel venni kellene hozzá termofejet, hogy szabályozni tudd.

De ha a szobatermosztát egy fűtetlen közlekedőben van, akkor jobban jársz ha veszel egy vezetéknélküli szobatermosztátot, és azt kötöd a kazánhoz.

Kb 10 ezer forint.

És akkor abban a helységben méri a hőmérsékletet ahová viszed, és aszerint kapcsolja a kazánt.

2020. szept. 9. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszi a felvilágosítást.

A laskás elhelyezkedéséből adódoan, pont a gyerekszoba a hűvüsebb és azt akarjuk valahogy beállitani ( most fütés nélkül is érzékeljük a hömérséklet különbséget)

És igen, észrevettem, hogy ha a termo leáll, akkor a mi hálónk már-már túl meleg, a gyerkőc szobája, meg ok, de fordítva lenne a legszerencsésebb.


Köszi a segítséget.

2020. szept. 9. 16:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!