Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Beköltöztethetem a fiamat az...

Beköltöztethetem a fiamat az örökölt lakásba,ha az ingatlan 1/4része az enyém?

Figyelt kérdés

Előzmények:

Édesanyánk fél éve meghalt. A testvéremmel megörököltük a lakást.Nekem 1/4részem van az ingatlanból.

A nővérem irrealisan magas áron hírdeti a lakást és nem hajlandó elfogadni az általam felajánlott összeget az ő részére.

Kérdés:

Mivel a lakás üres és csak veszteséget termel, beköltöztethetem a fiamat, hogy ő használja az ingatlant? Jogilag ez rendben van?



2020. szept. 12. 22:55
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
60%
Szerintem jogilag rendben van ha csak bekoltozik és használja, hiszen az egyik tulajdonos fia.
2020. szept. 12. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
50%
Persze.
2020. szept. 12. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
39%

Mivel 1/4 része a tiéd, csak az ő általa elvárt összeg 3/4-ét kell kifizesd neki, ha használod.

De ő hány főre hirdeti?

Lehet, reális 3 főre az az ár, de 1 főre sok.

Beszéljétek meg, hogy ha 30 napon belül nem talál megfelelő bérlőt, kivehessétek ti a gyereknek.


Különben hogyhogy neki 3x annyi a része az örökségből?

2020. szept. 12. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
93%
3.,szerintem eladásra hirdeti a testvére, nem kiadásra.
2020. szept. 12. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
67%
#3: Nem kell neki fizetnie a használatért. Bármelyik fél jogosult a teljes ingatlan használatára, ugyanis ilyenkor ez osztatlan közös tulajdon.
2020. szept. 12. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

#3.

Tudom,hogy csak az ő részét kell kifizessem, arra tettem egy, egyébként korrekt ajánlatot, ami így is a piaci ár felett van.

Én nem bérelni szeretném tőle a lakást.természetesen a közműveket fizetném, ahogy most is teszem....

Azért ennyi a részem, mert egy korábbi ingatlan eladásból több pénzt kaptam,mint ő.. mivel mi éppen lakást vettünk a párommal.

2020. szept. 12. 23:13
 7/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek a hasznos hozzászólásokat!
2020. szept. 12. 23:14
 8/14 anonim ***** válasza:
10%
Testvéries öröklés volt úgy látom🙄
2020. szept. 12. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
53%
6: A közműveknek is csak a negyedét kell fizesd most.
2020. szept. 12. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
78%
Az irreálisan magas árnak sokszor az a háttere, hogy az örökös még nincs felkészülve érzelmileg az eladásra. Nagynéném is ezt csinálta, amit a nővéred.
2020. szept. 12. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!