Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Radiátornál az normális, hogy...

Radiátornál az normális, hogy amíg a felső része forró, addig az alsó része "csak" meleg vagy langyos?

Figyelt kérdés

Kondenzációs gázkazán adja a meleg vizet.


A radiátoroknál azt vettem észre, hogy a tetejüktől lefelé fokozatosan csökken a melegségük. Radiátoronként eltérő mértékben. Már amennyire ezt kézrátétellel meg lehet állapítani.


Egyiknek sem hideg az alja, és elméletileg légmentesek, mert most csináltam minden radiátornál légtelenítést.


Szóval csak azt szeretném tudni, hogy ez normális jelenség-e?



2020. szept. 25. 15:37
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
30%
Nem.
2020. szept. 25. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
48%
Levegősnek tűnik.
2020. szept. 25. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 mindentudó99 ***** válasza:
A meleg felfele megy tehát természetes hogy a felső részen melegebb a víz mint lenn. De ha nagyon nagy a külömbség levegős is lehet
2020. szept. 25. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
69%
A fentieken túl akkor is normális, ha éppen bemelegedés közben nézted.
2020. szept. 25. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
70%
Nálam is ilyen volt mikor a legkisebb fokozaton ment a szivattyú, de feljebb kapcsolva más kisebb lett a különbség az alsó és felső rész között.
2020. szept. 25. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

#4 Nem a bemelegedés közben néztem, hanem, amikor a termosztát elérte a kikapcsolási pontot, tehát, amikor elméletileg maxon kellene lennie a radiátoroknak.


#5 Hogy kapcsolom feljebb a szivattyút. Egyáltalán honnan tudom, hogy milyen fokozaton megy?


A légtelenítésről meg annyit, hogy már kérdeztem itt korábban, hogy mennyi vizet kell kiengedni a radiátorból, hogy tuti ne maradjon benne levegő? Mert ha egy radiátor pl. 5 liter vizet képes befogadni és kiengedek 6-ot, akkor tuti ki kellett, hogy jöjjön a levegő is. Én egy 60x100-as radiátorból legalább 5 litert kiengedtem és prüsszkölt is rendesen, de a végén, amikor már csak simán jött a víz, akkor elzártam a légtelenítőt.

2020. szept. 25. 19:52
 7/15 anonim ***** válasza:

Nekem van rakjta egy 3 állású kapcsoló

[link]

2020. szept. 25. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
92%
A radiátorba felül megy be a meleg víz, a radiátorban lefelé mozog és közben leadja a hőt, azaz természetes, ha a radiátor alsó fele csak langyos.
2020. szept. 25. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Én is ebben reménykedem, de mindenhol megy a riogatás a levegővel.
2020. szept. 25. 20:05
 10/15 anonim ***** válasza:
20%
Szerintem nézd meg majd télen is, mikor már nagyobb teljesítménnyel kell fűteni. Ha akkor is ilyen, akkor majd kezdhetsz aggódni.
2020. szept. 26. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!