Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Hány darab szénmonoxid érzékel...

Hány darab szénmonoxid érzékelőt érdemes elhelyezni?

Figyelt kérdés

2 szintes kertesház.

Földszint: nappali, konyha, wc

Emelet: 2 hálószoba, fürdőszoba

A gázkazán az emeleten található.


Hány darab szénmonoxid érzékelőt érdemes elhelyezni, és melyik helyiségekben?



2020. szept. 28. 22:25
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
66%
A kazán helységébe raknék mindenképpen, ha pénztárca engedi én a hálószobákba, fürdőbe, nappaliba is raknék.
2020. szept. 28. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
41%
WC-ben gondolom nem töltesz órákat, a konyhában meg a főzés lehet bezavarná az érzékelőt....
2020. szept. 28. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
75%
A kazánhoz kell rakni, ott a CO forrás. Nem hol itt hol ott jelenik meg. Minek teleaggatni vele a házat? Amilyen fülsiketítő, azonnal talpraugrasz.
2020. szept. 28. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
41%
1+2 -es vagyok. Nekem volt szénmonoxid visszaáramlás a lakásban, és nem jelzett a gázbojlernél a fürdőszobában levő szén monoxid jelző. Mivel a fürdő ajtó nyitva szokott lenni, kiáramlott és szétterjedt a lakásban a szénmonoxid, volt hogy fuldokolva ébredtem. Sajnos felettem levő emeleten volt a kémény eltömődve, és ha az alattam levő 3 szinten bárki használta a gázbojlert, hozzám áramlott vissza minden, én hiába nem használtam (max a gyújtóláng ment ugye). Szóval nem csak oda raknék érzékelőt ahol van a forrás, mert lehet hogy az a helység nem telitődik fel, és szétáramlik más helységbe, de ahol alszanak oda tuti jó lenne emiatt rakni.
2020. szept. 28. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
58%

CO-ban nem ébredsz fuldokolva! Nem irritál, nincs légszomjad. Max fejfájás, rossz közérzet, hányás. Utána lebénítja az izmokat, és tudod, hogy most szépen lassan megfulladsz és mozdulni sem bírsz. Ha alszol, akkor fel sem ébredsz.

Azért nem jelzett a készüléked, mert inkább égéstermék jött vissza, ami nem egyenlő a CO val.

Csak olvass utána bárhol.

2020. szept. 28. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
41%
2020. szept. 28. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
41%
4-es vagyok! Bemérte gázszerelő műszerrel, jött a szénmonoxid, és én igenis éreztem hogy rossz a levegőm szinte fuldokoltam, hányingerem volt tőle. Amúgy se szeretem az állott levegőt, inkább a sokat szellőztetett, hűvösebb lakásban érzem jól magam. Jöttek a kéményseprők, ők is bemérték, szénmonoxid jött a kéményből, ők állapították meg, hogy felettem van eltömődve egy szabálytalan bekötés miatt + nagyon régi volt a kémény. Fenntartom illetve a 6-os kommentben linkelt cikkben is ott van,hogy hálószobába is ajánlott az érzékelő, mert nem csak ott lehet, ahol a készülék van... Én átéltem, tudom milyen érzés, és kb fél évig eltartott mire rájöttek mi a baj, addig csak azt éreztem, hogy sűrűn kell szellőztetni, nagyon párásodott minden ablak (télen), penészesedett a lakás, és néha elalud menet közben a bojler...
2020. szept. 28. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
91%

Mérni lehet co-t, ezzel nincs probléma. Ők mást használnak mint a riasztók. A riasztó csak akkora koncentrációnál jelez, ami veszélyes lehet, vagy ha túl sokáig van jelen a légtérbe.Ezek így működnek, erre vannak tervezve. Fél év alatt egyszer sem lehetett olyan koncentráció a készüléknél.

Az égéstermék többmindenből tevődik össze, és a leírt problémádat okozhatják simán és, hogy a készülék nem jelez. Valamit a fústgáz okozta oxigénhiány miatt kialszik az őrláng is.

2020. szept. 29. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
4-es vagyok. Azt hozzá kell tennem, hogy nem Honeywell volt a készülék, hanem valami olcsó kütyü és jópár éves volt. Volt, hogy nekiállt szirénázni, de akkor pont nem észleltem semmit, reseteltem, kiszellőztettem, aztán ment tovább. Amikor ez az ominózus kb fél év volt, nem jelzett. Ez hálózatról üzemelt, nem elemes volt. A tipust nem tudom, kidobtam amikor leszereltettem a gázbojlert és villanybojlerre váltottam + a kéményt befalaztattam. Már nem ott lakok, de a kérdező kérdésére válaszolva fenntartom, hogy a kazán mellé mindenképp raknék, + ha van rá pénzügyi keret akkor a hálószobákba is, ha még van keret, akkor a fürdőbe+nappaliba is.
2020. szept. 29. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Kazános helyiségbe mindenképp.

Ezenkívül még a hálószobába raknék.

DE!! A CO előtt jóval bejelezne már egy CO2 mérő. Ez azt is kimutatja ha égéstermék jön vissza. CO csak akkor keletkezik, ha már kevés az oxigén a rendes (CO2-t termelő) égéshet.

Beállítod a riasztást 2000ppm-re. Vagy ha szereted az állott levegőt (vannak ilyen emberek) akkor 5000-re, az a német felső határérték beltérre.

Én CO2 mérőt IS raknék fel, szigorúan csak a CO riasztót kiegészítve.

2020. szept. 29. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!