Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Kollégium lehet ideiglenes...

Kollégium lehet ideiglenes lakcím?

Figyelt kérdés
Az albérletem, ahol most vagyok, meg fog szűnni és koliba kell mennem. A kollégiumot be tudom írni, mint ideiglenes lakcím/ tartózkodási hely?

2020. szept. 30. 06:42
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Igen
2020. szept. 30. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Persze. Nekem is így volt mikor koleszos voltam.
2020. szept. 30. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
92%

Sok kollégiumban eleve az ottlakás feltétele, hogy be legyen jelentve lakcímként.


A kérdésedből nem tudom megállapítani, hogy lakóhely címként (régi nevén: állandó lakcím), vagy tartózkodási helyként (régi nevén: ideiglenes lakcím) tudod bejelenteni.

Ugyanis: „A polgár tartózkodási helye: annak a lakásnak a címe, ahol - lakóhelye végleges elhagyásának szándéka nélkül - három hónapnál hosszabb ideig tartózkodik.” Tehát, tartózkodási helye csak annak lehet, akinek van lakóhely címe.

Ha valakinek nincs lakóhely címe, akkor a bejelentett lakcíme lesz az.

Egy személynek egyidejűleg mindkét lakcímből csak egy-egy lehet. (Ez uniós szinten is így van szabályozva, de a nyilvántartások összevetési hiánya miatt ezt nem tudják betartatni. Minden EP választásnál téma az, hogy sokan jogosultak két, vagy akár több országban is szavazni.)


A kétféle lakcím csak mennyiséget, sorrendet jelent, jogosultság egyikhez sem fűződik, ugyanis „A lakcímbejelentés és az értesítési cím bejelentésének ténye önmagában a lakás vagy az ingatlan használatához fűződő, valamint egyéb vagyoni jogot nem keletkeztet és nem szüntet meg.” Ha nem tulajdonos valaki, akkor a használatra vonatkozó jogosultságokat, feltételeket, érvényesen szerződés, házirend stb. szabja meg.


Az idézetek a polgárok személyi adatainak és lakcímének nyilvántartásáról szóló 1992. évi LXVI. törvény hatályos szövegéből valók.

2020. szept. 30. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
84%
Állandó lakcím is lehet.
2020. szept. 30. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
37%

Állandóban nem vagyok biztos,de tartózkodási helyként igen, be lehet jelenteni.


Az állandót azért kétlem mert mi van ha nem lesz állandó lakcíme a suli befejeztével, vagy a kollégiumból kiköltözve a diáknak?Marad a kollégium címe amivel vissza is élhet.

2020. szept. 30. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem tiltja jogszabály, hogy állandó lakcím legyen a kollégium.
2020. szept. 30. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

A jogszabály nem, de a kollégium nem biztos,hogy engedélyezi.

Csak úgy kérdem..Kollégiumi elhelyezésre jogosultság szociális helyzet/pontszám alatt történik. Kell az igazolás arról,hogy egy lakcímen kik laknak, Nekik a jövedelemigazolásuk. OK, felvesznek a koleszba..idén...nem jelentkezel át máshová. Jövőre ez hogy megy?

2020. szept. 30. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
A lakcímbejelentést nem kell „engedélyeznie“ senkinek, mert az a polgár kötelessége. Hogy állandó vagy ideiglenes lakcímet jelent be, az meg a polgár döntése (illetve az élethelyzetéből következik). Nyilván nem gyakori az az élethelyzet, amikor egy kollégium lenne az állandó lakcím, de ettől függetlenül a kollégiumnak ebbe a jogszabály szerint nem lehet beleszólása.
2020. szept. 30. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
0%

8-as, jó, akkor én bejelentkezem Hozzád, mert az én kötelességem bejelentkezni valahová... Ez azért nem így működik. A jogcímnek meg kell lenni ami alapján bejelentkezel. És igen, a kollégiumnak engedélyezni kell,hogy Te oda bejelentkezz. Egyébként mivel igazolod a jogosultságodat?

Van olyan,hogy szállásadó rublika, ott írja alá az, akinek jogosultsága van ahhoz,hogy az adott lakcímre bejelentkezzen valaki. Intézmény bélyegzővel ellátva

2020. szept. 30. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
#9 Nem igaz, nem „valahová“ kell bejelentkezned, hanem pontosan oda, ahol élsz. A bejelentkezés jogcíme nem más, mint hogy ott élsz. Igen, van szállásadó „jóváhagyása“ a lakcímbejelentéshez, de az nem engedélyezés! A szállásadónak nincs joga mérlegelni, hogy megadja-e a jóváhagyást a lakcímbejelentéshez olyasvalakinek, aki a tulajdonában álló ingatlanban él. Akinek két tanú aláírja a bérleti szerződését, annak már nincs is szüksége a szállásadó aláírására a lakcímbejelentéshez.
2020. okt. 1. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!