Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » A gázkonvektor tetejét érdemes...

A gázkonvektor tetejét érdemes kinyitni?

Figyelt kérdés

Tehát hogy jobban érezzem a meleget. Mondjuk nem tudom mennyi értelme lenne, mert a konvektor az ablak alatt van.


Ilyen típusú: [link]


2020. szept. 30. 12:45
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
28%
Nem. Attól nem fogod "jobban érezni"(???) a meleget.
2020. szept. 30. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
90%

Az enyémnek a teteje nem nyitható. Én leveszem az egész burkolatot, mert gyakorlatban bebizonyosodott, hogy sokkal hatékonyabb.

De nálunk 20 éves konvektorok vannak és nincs kisgyerek, vagy háziállat, ha lenne, nem tenném.


A tiédet látva, én annak nem nyitnám a tetejét, van rajta rés, azon jön a meleg, meg az átmelegedett lemez is melegít.

2020. szept. 30. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

Köszi!


Találtam egy másik kérdést itt, ott ezt írták:


"Jobb ha le van csukva, felnyitva csak felszáll belőle a meleg a plafonig és nem hasznosul, ha le van csukva akkor előbb oldalra áramlik ki belőle a meleg levegő és csak utána száll fel, ami azért valamivel hatékonyabb."

2020. szept. 30. 13:02
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

#3

Az idézett szöveggel nem igazán értek egyet, de a legegyszerűbb, ha te saját magad a gyakorlatban így is, úgy is kipróbálod azonos hőmérsékleti viszonyok mellett, aztán majd döntesz.

2020. szept. 30. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

Egyébként meddig tartja a meleget az ilyen konvektor?


Már 1 órája kikapcsoltam lassan, de még mindig tiszta forró a fűtőtest. Ez normális? (Nem volt még konvektoros fűtésem sosem)

2020. szept. 30. 13:21
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Az öntött vas tarthatja
2020. szept. 30. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

Minden híresztelés ellenére lényegesen jobban és hamarabb melegít, ha nyitva van a teteje.


Az oldalán lévő nyílásokon is azonnal felfelé száll a meleg levegő.

Nem így lenne, ha pl. egy ventilátor fújná ki a meleget.

2020. szept. 30. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.


Valami nem jó szerintem, nem működik.


Most kikapcsoltam teljesen, tehát a kapcsolóját a "Ki" állásba tettem.


Viszont ugyanúgy nagyon meleg. Mintha nem is hűlne. Kicsi alaphangja van, de szerintem az csak az őrláng. Tehát nem olyan hangja van mint mikor menne.


Vagy ez ilyen??

2020. szept. 30. 14:24
 9/17 anonim válasza:
Ha a sima gázkonvektor, akkor az max fél óra alatt kihűl, ha csak az őrláng megy. Én még arra tudok tippelni, hogy az őrláng fúvóka nincs benne, vagy túl nagy a lyuk. Ebben az esetben nagy az őrláng, van ereje ahhoz, hogy átmelegítse a konvektort. Normál esetben az őrláng kb 1cm magas, gyengén égő láng. Nagyon hangját sem lehet hallani. Ha ez nálad nem így van, akkor érdemes hozzá egy szakit hívni.
2020. szept. 30. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

Fogalmam sincs mi lehet. Még várok egy kicsit hátha kihűl: kihúztam a konnektorból is.

Szerintem az őrláng nem lehet nagy. Csak a tükörbe látom, amikor begyújtottam akkor látszódott a tükörbe, most nem látszik.


Mert ez probléma egyébként? Mi van ha ez így van kitalálva?

2020. szept. 30. 14:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!