Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Hogyan működik egy saját...

Hogyan működik egy saját tulajdonú ingatlanba a ki és bejelentés? Kell indokolni? Tudom, hogy ezzel használati jogot kap az ingatlanra a lakcímkártyával rendelkező, de a későbbiekben változhat emiatt a tulajdon jogviszony? Macerás a kijelentés?

Figyelt kérdés

2020. okt. 10. 08:07
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
93%

Olvasd el a lakcím bejelentő hátulját, ott lesz a válasz.


Egyébként sem használati jogot nem ad, tulajdoni viszonyokhoz pláne nem nyúl hozzá. A kijelentés pedig ugyanolyan egyszerű, mint a bejelentés.

2020. okt. 10. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
70%
Semmilyen joga nem lesz az illetőnek és ha akarod kijelented bármikor.
2020. okt. 10. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:

Akkor ennél a kérdésnél miért vannak ilyen válaszok?


https://www.gyakorikerdesek.hu/otthon__egyeb-kerdesek__97109..

2020. okt. 10. 08:41
 4/20 anonim ***** válasza:
86%
Ha bizonytalan vagy akkor csak ideiglenesre jelentsd be, az csak meghatározott időtartamra szól. Különben én nem jelenték be senki olyat a lakásomba akiben nem bízom meg.
2020. okt. 10. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:

Egyébként sem a jogszabályi része érdekelne, hanem a joggyakorlati része, szóval hogy valójában hogy megy ez, precedensekkel.

A papír sokmindent elbír. Például romos régi épület papíron védett műemlék.

2020. okt. 10. 08:44
 6/20 anonim ***** válasza:
34%
Inkább menj be a polgár jenő hivatalba és kérdezd meg az ügyintézőt aztán majd eldöntöd.
2020. okt. 10. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:

Megbízom benne jelenleg, de ki tudja mi lesz a jövőben? Senki sem jövőbelátó, ráadásul ez a "jogi háttére" a dolgoknak kész csapda.


Bezzeg egy kocsi esetében normálisan le van szabályozva, hiszen ha valakinek kölcsönadom a kulcsot az nem tudja akármennyi időre kölcsönvenni, úgy hogy arra semmilyen a tulajdonos által kezdeményezett hatósági ráhatás ne legyen.


Bár az objektív felelősség miatt, nyilván engem büntetnek mindenért mégha nem is én vezettem.

2020. okt. 10. 08:48
 8/20 anonim ***** válasza:
75%
A gyakorlati része is ez, marhaságokat írnak. Albérletben laktunk, állandó lakcímünk volt. AZ ingatlanba többen voltak bejelentve, a tulaj besétált a kormányablakba, és kijelentette őket. Ennyi volt. Nem jöttek behajtók, semmi ilyesmi. Az hogy a GYIK közönsége mit fantáziál és mivel rémisztget, az egy külön dolog. Nem macerás, és nem formál a bejelentett jogot semmire.
2020. okt. 10. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:
Nade az albérlet esetében van egy szerződés, amire támaszkodik az egész bürokrácia. Akkor köttessek én is egy "formális" albérleti szerződést, ez lenne a megoldás?
2020. okt. 10. 08:53
 10/20 anonim ***** válasza:
74%
Nem bonyolult a kijelentés, nem kell indokolni, és nem kap tulajdon jogot.
2020. okt. 10. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!