Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mást is megvisel lelkileg, ha...

Mást is megvisel lelkileg, ha kisebb lakásba kell költöznie?

Figyelt kérdés
Nem azért mert nem férnek el a cuccai.

2020. okt. 13. 19:16
A kérdező szavazást indított:
Nem tudom
Engem nem
Engem kicsit
Engem nagyon
Szerintem mindenkit megvisel
28 szavazat
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Pénzhiány miatt? Vagy mi az oka, hogy KELL...???


Szerintem ha racionális okok állnak mögötte (pl. a gyerekek kiröpülése után ketten maradnak egy 160 nm-es házban), akkor hamar túlteszi magát az ember, mert belátja, hogy fölösleges egy hatalmas házat takarítani...

2020. okt. 13. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Sok szempontból ideálisabb a kis lakás, valaki már a sok macera miatt is inkább vált, pedig megtehetné hogy ne váltson.

Könnyű takarítani, takarékosabb fenntartani, egyszerűbb befűteni. Ha öregebb leszek, nem kell azon aggódnom, ki látja el a rengeteg munkát a ház körül, ha én már nem bírom csinálni. Kényelmesebb, egyszerűbb, tisztább. Hozzáállás kérdése, megvisel-e. Igazából a kis lakásra váltás nem feltétlenül jelenti azt, hogy visszafele fejlődsz. De ha így fogod fel, tényleg megviselhet.

2020. okt. 13. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha anyagiak az okai akkor gondolom mindenkit megvisel, elvégre nem szívesen adja el kényszerből valaki a nagyh ázát, nagy lakását, amiért megdolgozott. Ha csak az, hogy ketten (vagy egyedül) maradtak és már nem kell a nagy ház, akkor szerintem inkább megkönnyebbülés.
2020. okt. 13. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Kényszerből
2020. okt. 13. 20:39
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Abszolút szitufüggő. Ha ketten laktatok eddig 150 nm-en és onnan mentek 100-ba akkor szarni bele.

De ha eddig laktatok 4-en 60-on és mentek 40-be az necc.

2020. okt. 13. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Egy kicsit megviselt de nem a merete miatt hanem a tipusa miatt.

Csaladi hazban nottem fel es mikor megnosultem akkor csak egy kis lakasba tudtunk eloszor koltozni. Ami zavart hogy nincs udvar, nincs tarolohely, az autok kint allnak a kozos pakoloban. Nem tudtam hova tenni a szerszamaimat es semminek nem volt helye.


Most mar van hazunk udvarral es tarolot is csinaltam. Igy mar van mindenunk elfer. A haz meg mindig kisebb mint amiben felnottem de engem nem zavar ez.

2020. okt. 14. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon élethelyzet függő. Amikor a szüleimtől költöztem el, akkor a 120 nm-es családi házból egy 44 nm-es lakásba mentem (aminek az egyik szobáját béreltem). Imádtam! Aztán egy 35 nm-esbe költöztem, nem éltem meg tragédiának. Most már a férjemmel élek a saját lakásunkban, ami nagyobb az előzőeknél, teljesen berendezkedtünk, nyilvánvalóan valami problémának kell történnie, hogy innen kisebb lakásba költözzünk és igen, ez valószínű megviselne. Nem maga a kisebb lakás, hiszen az önmagában teljesen rendben lehet, hanem az egész szorult helyzet.
2020. okt. 14. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
92%
Szep nagy lakasban laktunk,aztan elvaltunk,es en a ket gyerekkel bekoltoztem egy 35nm-es lakasba.(a nagy lakast ket kisebbre csereltuk)Eleinte tragediakent eltem meg,de kesobb sikerult baratsagos kis otthonkent tekinteni ra.A kovetkezo 15 evben sokszor koltoztem,eloszor nagyobb lakasba,aztan csaladi hazba,onnan alberleti szobaba.A csaladi hazba koltozes valodi trauma volt az eletemben,az alberleti szoba maga a szabadsag.Az en szamomra tehat nem a lakasok merete,hanem a koltozesek oka jelent lelki terhet.
2020. okt. 14. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Engem utólag viselt meg, miután kisebb lakásba költöztem egy kertes házból. A lakókkal sok a probléma, a lakás is kicsi, a cuccaim se férnek el itt. Vennék egy nagyobb lakást, de sajnos nem tudok. A kertes házba családi okok miatt nem mennék már vissza, örülök, hogy el tudtam jönni onnan anno. De itt se jó, szóval patthelyzet áll fenn nálam. :/
2020. okt. 30. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!