Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Öreg elektromos vezetékek...

Öreg elektromos vezetékek okozhatnak a lakáson belül meghibásodásokat?

Figyelt kérdés

Nagyon régi albérletben élek, a falban levő vezetékek ezer évesek, sok konnektor nem is földelt, stb...


7 éve élek itt, és azt tapasztalom, hogy minden halogén izzó kiég nagyon hamar, 2-3 hét alatt.. LED izzókat vettem mindenhová, de ezek pedig konkrétan megrepedtek 2-3 év után, és csere..


Két laptop és egy telefon is tönkrement az évek során miközben töltőn volt. Nem teljesen értem, hogy mi lehet a gond, az áramszámlánk is nagyon magas.


Létezhet, hogy mindennek az oka a régi vezetékek a falban?


2020. okt. 18. 14:14
 1/5 anonim ***** válasza:
64%

Létezhet.

Az 50-80-100 éves 2 szálas alumínium vezetékek még nem a mai kor igényei szerint tervezettek. Azok rendjén ellátták a világítást, egy tévét, meg egy hűtőt.

Viszont a tulaj biztos nem fogja minimum 6-800ezerért átvezetékeztetni a lakást, ezt borítékolom!

2020. okt. 18. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Tudom, tavasszal végre saját lakásba költözöm, szóval ez meg sem fordult a fejemben, csupán a rejtélyt szerettem volna megoldani, mert nagyon sok pénzt elköltöttem pl a LED izzókra is, mégis mennek tönkre, stb :(
2020. okt. 18. 14:22
 3/5 anonim ***** válasza:
77%

attól hogy a vezeték régi, még nem mennek tönkre a készülékek.

A földelés hiánya melleesleg életveszélyes, ha olyan fémházas készüléket használsz aminek kéne földelés (hűtő, mikró, mosógép, stb..)

Ott valami más gond lesz, pl. túlfeszültség.

2020. okt. 18. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A LED izzók meg elég keveset bírnak sajnos. Mialatt behozza az árát tönkre is megy.

2-3 év után nálam is feladtáka LED spotok, most olyat vettem amire adnak 5 év garit. gondolom az 5-6 évet fog bírni...

2020. okt. 18. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
91%

A LED fényforrások sem örök életűek. A LED-ek kb 1-2 évig bírják. Nekem egy teljesen márkátlan noname gazdaságos boltban vásárolt izzóm már 4. évét húzza, azt hiszem a legolcsóbb volt akkor 0 garanciával de még mindig hibátlanul üzemel, és napi szinten van használatba 4-6 órát legalább. A halogének elég rossz konstrukciók azok alapból nem bírják ki 1 évnél tovább, én fél évente dobáltam ki, aztán berágtam és váltottam LED-re. A LED-es fénycsöveim egyszerű olcsó kínai vackok garázsba és műhelybe használok olyat, jelenleg 3. éve van meg összesen 8 db van 5 a garázsban abból egyik külön kapcsolható az autó elejénél esetleges szerelésnél az plusz világítás az ritkábban van használva. Műhelyembe 3 db van azokból 2 már megadta magát azokat majdnem napi szinten használom több óráig, de mindennap felkapcsolom rövidebb időre, általában a sok fel-le kapcsolgatás rövidíti ezeknek az életét nem az állandó használat.


Egyébként betudható hogy a régi vezetékek is hozzájárulnak az eszközeid elpusztulásához, de nem feltétlen. Eleve ki kellene méretni hogy mekkora a feszültség, milyen az áram erősség mert lehet nagyobb jóval mint kellene. Másrészt a régi alu vezetékek a huzamosabb terhelést nem tolerálják, meg a kötéseknél szoktak elégni főleg ha réz vezetékkel van összekötve, meg vannak a csokik (sorkapocs) azok is egy idő után elöregednek és okozhatnak gondokat. A konnektorok, kapcsolók is eltudnak öregedni, ha szintén régiek azok is eltudnak ám fáradni, meg a nagyon régiek nem bírják a nagyobb terheléseket sem.

2020. okt. 18. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!