Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Hogyan értékelhető az, hogy a...

Hogyan értékelhető az, hogy a (24 kW-os kondenz) gázkazánom 45 fokos fűtővízre állítva egész nap fűt (24 óra alatt kikapcsolt fél órára) - és a házban jobb helyeken 22 fok van, de van ahol csak 20 (70 négyzetméteres lakás/ház)?

Figyelt kérdés
A 'hogyan értékelhető'-t a kazán igénybevételére is értem: amortizáció ill. elhasználódás szempontjából mennyire kedvezőtlen a kazán műszaki állapotának, hogy egész nap üzemel (különös tekintettel a benne levő vízforgató elhasználódására)....
2020. nov. 21. 08:28
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
0%
Én úgy értékelném, hogy a szar minőségű gázzal a kondenzációs kazán se tud csodát művelni, nemcsoda ha egész nap megy.
2020. nov. 21. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Úgy,hogy magasabb előremenő kell,kicsi a teljesítmény a házhoz képest(szigetelés), kevés a radiátor(alulméretezett).
2020. nov. 21. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Én meg úgy, hogy a 45 fok nagyon kevés, mi is ősszel, enyhébb időben szoktuk 46-ra állítani. Ha jön a hideg, mint pl. most, akkor 48, és fokozatosan feljebb vesszük. Tudomásom szerint a 45 egy alsó határ a kondenzációs kazánnak, mert az alatt nem igazán hatékony, nem használja ki a kondenzációs kazán előnyeit.
2020. nov. 21. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Ja, és szerintem az állandó ki-be kapcsolódás jobban amortizálja a készüléket (bármelyiket), mint a folyamatos üzemmód. Arról nem is beszélve, hogyha hideg a radiátor, az szinte hűti a lakást, kellemetlen érzetet nyújt, jobb, ha mindig langyos kicsit.
2020. nov. 21. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
És ha kihűl az egész rendszer, nagyobb energia újra felfűteni, mint folyamatosan melegen tartani egy nem olyan nagy hőfokon.
2020. nov. 21. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 mindentudó99 ***** válasza:
50 fokra tedd fel.
2020. nov. 21. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!!

1. válaszolóhoz: Sajnos, nem lennék meglepve, ha 'szarították' volna a gáz minőségét....valahol vissza kell venni a rezsicsökkentést - meg aztán kis hazánkban mindenki lop mindent (és mindenkit)...miért ez lenne kivétel(?) Ha összehasonlítom az én fogyasztásomat (új fogyasztó vagyok) a volt barátnőm házának a fogyasztásával (kb. 3 éve)..harmada volt az övé az enyémnek (írtam a fogyasztást egy időben). Igaz, az ő háza szigetelt volt, viszont mindig 24 fok volt nála (nagyjából minden helyiségben) (mert fázós volt). (nálam meg olyan 20-22 között, de inkább 20 körül. (nekem ez majdnem elég is)(MAJDNEM)......emelem a tétet 50-re

2.v.: Fogom majd növelni az előre menőt....a ház szigetelése tényleg nincs a topon....és tényleg kevés a radiátor: 60 centi magasak, van 2 db 180 centis, egy 120-as és egy 90 - es.

3.v.: én is fogom emelni a hőt....az meglep, hogy ilyen 1-2 fokok is számítanak, ahogy leírtad a Nálatok történőt (persze, feltételezem, jó a ház hőszigetelése....akkor tudom elképzelni, hogy érzékelhető különbséget ad 1-2 fokos emelés.

4.: köszi - megerősítés arra, amit én is hallottam erről (egyedül a vízforgató a kérdésem, hogy azt mennyire amortizálhatja az állandó működés (?)

5 .-6. nak is köszi!! szerintem én 50-re fel is teszem, mivel a hőszigetelés gyengesége miatt az 1-2 fokos emelés biztosan nem lenne érzékelhető.

2020. nov. 21. 11:26
 8/12 mindentudó99 ***** válasza:
50 fokon még kondenzál. És a radiátorokat vagy nagyobbra vagy 3 tagosra kell cserélni. Sok helyen probléma hogy kondenzációs kazán kerül régebbi rendszerre. Vagyis régi gáz vagy vegyes kazánhoz tervezett rendszerre. Nálam is így volt. 2 radiátorom 3 tagúra lett cserelve nagyobb nem fért be csak igy hogy két tagúak 3 tagúakra lettek cserélve. Egy pedig kétszer akkorára. A vegyessel 70 fokos viz is volt persze hogy elég volt a kis radiátor is.
2020. nov. 21. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Saját tapasztalat, hogy nem mindig egyforma a minősége a gáznak. 90-es évek végén kötötték be a gázt, és akkor jóval kevesebb fogyott mint most, hiába fogja a gázszolgáltató mindig arra, hogy a kazán a hibás, pedig nem. Sőt azóta a telek is enyhébbek, illetve a főzésnél, egy sima rántottánál is észre lehet venni ha gyenge a gáz, olyankor pirosas lánggal ég, máskor meg szép kéken, és gyorsabban is elkészül minden.

Üdv: 1-es

2020. nov. 21. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Nálunk 40 éve megy 65°-os vízhőmérséklettel a rendszer.
2020. nov. 21. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!