Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Érdemes napelemet telepíteni,...

Érdemes napelemet telepíteni, ha nincs gáz a házban, és elektromos fűtést szeretnénk kiépíteni? Aki tényleg jártas napelemben, tudna segíteni?

Figyelt kérdés

120 nm-es, szigetelt ház fűtését szeretném elektromos árammal megoldani.

Sehol nem találok konkrét árakat, ami tartalmaz mindent - tehát az elemeket, a telepítést, a fűtőtesteket. Hol tudnék ennek jobban utánanézni? Mennyi napelem kellene?


2020. nov. 21. 20:01
1 2
 1/12 mindentudó99 ***** válasza:
55%
Amennyibe az kerül abból bevezeted a gázt is
2020. nov. 21. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:
itt vannak fent napelem rendszer árak: [link]
2020. nov. 21. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Nem szeretnénk gázt, nem azért szeretnék napelemeket, mert azt gondolom, hogy olcsó.


#2 köszönöm, de sajnos nem tudom, hogy ezek mennyi energiát jelentenek, így nem tudom, hogy kb melyik lenne nekünk ideális. Egy kalkulátor szerint ha havi 10e a villanyszámlám, akkor 1,2M a telepítés. Beírtam 20ezret, úgy 2,2 M, de igazából az érdekelne, hogy mennyi fogyasztással számoljak, ha azzal akarok fűteni? Nagyon sok tényezős dolog.

2020. nov. 21. 22:50
 4/12 anonim ***** válasza:
Valoszinű jobban járnál hőszivattyú/klima és napelem kombinácoval. De kérjél árajánlatott 1-2 cégtől.
2020. nov. 21. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat! Szép nagy, erős, újszerű tetőszerkezetünk van, biztos hogy nagyon sokat bír.


Ha már beruházok akkor szeretnék igazán korszerű és környezetkímélő megoldást.


Ilyenkor hogy működik a dolog? Minden marad ahogy volt, vagy a villanyvezetékeket is cserélni kell a lakáson belül?

2020. nov. 22. 08:47
 6/12 anonim ***** válasza:
2020. nov. 22. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 mindentudó99 ***** válasza:
Hát az biztos hogy időben kezd el intézni mert elég kinosan lassan ment a szomszédnál. Két hete még füstölt a kéménye. Pedig már nyár elején elkezdték csinálni. A napelem hamar felkerült csak a többi.
2020. nov. 22. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat! Utána fogok járni rendesen.


A gáz egyébként bent van már önállóan a lakásban, de csak a tűzhely üzemel arról.


Vegyes tüzelésű fűtéshez radiátorok vannak felszerelve, de a csövek közösek egy másik lakással (2 lakásra 1 kazán..). Ezt kellene önállóvá tenni, szóval csöveket levágni, átvezetni máshol, cirkót bekötni, gázterv, munkák, szerintem nem olcsóbb mulatság így. Erre keresnék alternatívákat.


(a ház utólag alakult kétlakásos társasházzá, és ez a régi maradéka a dolognak)

2020. nov. 22. 09:33
 9/12 A kérdező kommentje:
Gondoltam még első körben klíma+H tarifa kombinációra is. Van még öntöttvas kandalló is egyébként a lakásban, de nem ér el mindenhová a melege.
2020. nov. 22. 09:58
 10/12 mindentudó99 ***** válasza:
Hát ez a klímával is igy lenne. Mindenhova kellene tenni. És nagyon jó szigetelés mellé mert amúgy semmit se ésé. Két ismerős rakott szigetelés nélküli házba klímát fűtésre. Nem vált be.
2020. nov. 22. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!