Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Azt olvastam, hogy radiator...

Azt olvastam, hogy radiator legteleniteshez legyen bekapcsolva a futes (a gazkazan), viszont legyen kikapcsolva a keringeto szivattyu. Levego szempontjabol ertem az okat, viszont ez kozben meg nem balesetveszelyes? Okkal van ott az a keringeto.

Figyelt kérdés

2020. nov. 25. 01:39
 1/5 mindentudó99 ***** válasza:
100%
Sokan írnak ostobaságokat. Ne halgass rájuk. Működjön a szivattyú
2020. nov. 25. 04:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk nem is működne a radiator légtelenítése a keringető szivattyú nélkül, inkább robbanna fel a kazán, elég fura tipp.
2020. nov. 25. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen :)
2020. nov. 25. 10:48
 4/5 anonim ***** válasza:
92%
Légtelenítés során (sőt azt pár perccel megelőzően is) a rendszerben a víznek nyugalomban kell lennie, különben a levegő nem jut fel a legmagasabb pontra, ahol azt ki lehet engedni. Újonnan feltöltött vagy hosszabb idő után beindított rendszernél meg kell várni, míg a víz felmelegszik annyira, hogy a benne oldott levegő eltávozzon, a légtelenítést csak ezután érdemes elvégezni.
2020. nov. 25. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
92%
Az a helyes amit előttem írtak a vizet felfűteni utána leállítani a kazánt és a szivattyút. Aztán légteleníteni.
2020. nov. 25. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!