Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mivel tudom megmagasítani a...

Jojo1200 kérdése:

Mivel tudom megmagasítani a vegyestüzelésű kazán kéményét?

Figyelt kérdés
Milyen csővel és hol lehet kapni?
2020. nov. 26. 10:31
 1/7 anonim ***** válasza:
Jó lenne tudni, hogy most milyen van!
2020. nov. 26. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Sima kisméretű tégla kémény.
2020. nov. 26. 13:35
 3/7 anonim ***** válasza:
Nekem az egész kéményem saválló csőből van. Keress rá, és biztos találsz kéményes céget, forgalmazót a közelben.
2020. nov. 26. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Akár bádogos is tud csinálni.,kémény sapkával együtt.

A füst kivezető savállóból van,Ezt üveg gyapottal körbe hőszigeteli.

majd jön a külső burkolat.Én 2 m rel emeltem így meg.

Kb 20-25 cm engedtem a kéménybe.Itt a víz kizárását kell tökéletesen megoldani,mert a kéménynek neki csapódó eső lefolyhat a kéménybe .

2020. nov. 26. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Na de mégis miért akarod megmagasítani, legalább ezt leírhattad volna.

Ha mondjuk az újonnan épült szomszéd ház miatt, akkor lehet pl. cső nélkül is, továbbépítve téglából, vagy sima saválló csővel kibélelve az újonnan felrakott téglát, ha nem szól ez ellen semmi nálad.

Vagy nálam pl. bélelték a kéményt, és mivel az átmérő emiatt lecsökkent, így a kivitelező számítása szerint magasabb kéményre lett szükség a huzat növelése miatt, ezért emelték meg a téglakéményt egy 1 m magas csővel. Így néz ki, mint ezek:

[link]

Úgy keress rá a neten, hogy "szerelt kémény". Ez nem sima cső, hanem hőszigetelő bélést tartalmaz.

2020. nov. 27. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Csak azért írom le ha valaki ugyan ezzel a problémával küzd, nem találtam más megoldást mint kéménybélelés el foglalkozó szakemberek segítségét hívtam. Ők Saválló csővel Kibélelték A kémény belsejét és 1 m szigetelt cső vel megmagasították a kéményt. Mindez egy 6 m magas kémény + az 1 m magasítás esetén nekem 310 000 forintomba került.
2021. jan. 20. 08:54
 7/7 anonim ***** válasza:
Köszi szépen!
2021. jan. 20. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!