Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mi a baj az azbesztmentes,...

Mi a baj az azbesztmentes, szálcement eternit/cembrit síkpalákkal?

Figyelt kérdés

Tető anyagon gondolkodunk, és sajnos a helyi önkormányzat jól kiszúrt velünk, kizárólag agyagcserepet, természetes palát vagy nádat lehet használni.

A nádat rögtön ki is húznám.


Az agyagcserép jó, csak nehéz. Még a legkönnyebbek is olyan 30-40 kg/nm.

A szálcement síkpala jónak tűnik, mindössze 13 kg/nm, de egyszerűen nem találok sehol az interneten olyan oldalt, ahol lehetne rendelni. A legutolsó síkpalát éltető cikk 2015ös, azóta mintha eltűnt volna ez a technológia. Miért?



2020. nov. 27. 17:29
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
[link] Ha megnézed ezt a videót, akkor ott kapsz rá választ kb. 4:15 és 4:40 között.
2020. nov. 27. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Kedves vagy, hogy vetted a fáradságot és linket is másoltál és pontos időtartamot is. Ugyanakkor, azt sajnos nem olvastad el, hogy az azbesztmentes síkpaláról kérdeztem.


Nyilván egy azbesztmentes terméknél nincs gond az azbeszttel.

2020. nov. 27. 18:04
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Sorry! Az azbesztmentes pala nem vált be.Törik és átengedi a vízet, mivel nincs benne azbeszt.Így hallottam.Nincs rá kereslet.
2020. nov. 27. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

"Az agyagcserép jó, csak nehéz. Még a legkönnyebbek is olyan 30-40 kg/nm."


És ez miért baj?


hóteher 150kg/m2, a szélnyomás még ennél is több lehet, ehhez képest elenyésző a fedés súlya.


Viharállóság szempontjából mindig a nehezebb fedés a jobb.

2020. nov. 27. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Sajnos azbesztes palatetőre lett tervezve eredetileg. Azt úgy tudom, 6-15 kg korul van. Nem merek 5x akkora sulyt tenni, se a tetőszerkezetre, se a falakra. Még ha a gerendákat/szarufákat újra is rakjuk, a falakkal nem tudok mit csinálni. (tégla, de nincs betonkoszorú)
2020. nov. 27. 20:34
 6/12 anonim ***** válasza:
Terveztesd meg, ennyi a nyugodt alvás titka.
2020. nov. 27. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Milyen szakember tervez ilyesmit? Statikus?
2020. nov. 27. 20:59
 8/12 anonim ***** válasza:
Mi az Obi-ban vettünk palákat /azbesztmentest/,a régi hiányainak pótlására. Teljesen jók, nem törékenyebbek, mint a régi, mivel azok is elég törékenyek, ha rálép valaki.
2020. nov. 28. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
11:37es: Mikor vettétek? Én most megnéztem az Obi honlapját, és egy darab síkpalát se láttam. Vagy hullámpalára gondoltál?
2020. nov. 28. 14:12
 10/12 anonim ***** válasza:
Kb.2 éve.
2020. nov. 29. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!