Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mitől vizesedik a műanyag...

Mitől vizesedik a műanyag ablak alja ??

Figyelt kérdés
Minden télen ez van és már elegünk van ebből hogy az ablak alján az üvegnél tiszta vízcsepp és csöpög le a párkányra. A nyáron szigeteltük a házat mindenhol műanyag ajtó és ablak van. Mitől lehet ez szerintetek és mit tegyünk ellene ? És még tavaly peneszedett a fal itt-ott ugye meg volt mosr a szigetelés de mégis penészedik egy kicsit.

2020. nov. 28. 11:03
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
68%
Kellene venni 3-4 db páratartalom mérő kütyüt, és a helyiségekben mérni kellene a páratartalmat. Csak a páratartalom konkrét ismeretében van értelme a megoldásokról beszélgetni. Nomeg a napi egyszeri szellőztetés lehet, hogy kevés. Nem csak a főzés és a ruha szárítás termel párát. Az ember minden kilélegzéssel párát juttat a levegőbe. Nap közben és éjjel is. A mosakodásról és a hajszárításról nem is beszélve...
2020. nov. 30. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
94%

3-4-et azért nem, mert ezeket nem kell lebetonozni, nyugodtan át lehet vinni egyik helyiségből a másikba. :)

Az biztos, hogy 1 szellőztetés az kevés. Még akkor is, ha kereszthuzatban csinálják, egy sima, egyoldalú ablaknyitás meg főleg semmi ebből a szempontból. Pár éve vettem a fáradságot, összegyűjtöttem az adatokat, és nagyjából az jött ki, hogy CO2 szempontjából 6 óránként kellene egy teljes szellőztetést végezni, még éjszaka is, ha egy teljesen légtömör szobát veszünk, ahol egyáltalán nincs természetes szellőzés.

Az ablakcserének semmilyen szempontból nincs anyagi haszna, hacsak nem annyira rossz az ablak, hogy befér az ablakszárny alatt az egér.

Nálam 110 m2-en az éves fűtés (cirkóval) 200 E körül van. Ha a tűrhető állapotú faablakokat 1 M fölötti összegért lecseréltetném gumiszigetelésesre, akkor kb. évi 20, max. 30 E körüli összeget tudnék megspórolni. Ennek fejében nem látnám a falakat a penésztől, valamint a magas CO2-tartalom miatt egész télen köhögnék, mert az ugye kinyírja a légutakat.

Korábban panelben laktam, gumiszigetelésű ablakok voltak, és szinte egész télen köhögtem minden évben, 5-6 alkalommal 2-3 héten keresztül. Aztán költöztem ide, ahol gumi nélküli faablakok vannak, és az első 3 évben egyáltalán nem kaptam el semmilyen légúti fertőzést, meg azóta is ritkán.

2020. dec. 1. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
Érdekes, utolsó. Én pont, hogy a régi ablakok miatt betegedtem meg. Tény, hogy nálam vegyestüzelésű kazán van, de a régi ablakok szó szerint kiszippantották a meleget, reggel mindig dideregtem, pedig a fűtésrendszer még egy kicsit túl is méretezett, gravitációs. Műanyag ablakok mellet most 1-2x kiszellőztetek, nincs penész sem, s teljesen jó a levegő bent, a régiek mellett is ki kellett ennyiszer amúgy, akkor érdekes módon volt penész, igaz, a fal se volt szigetelve. Panelben simán lehetett a brutális szárazság miatt légúti problémád. Persze nem akarlak kioktatni, félre ne érts. ;)
2020. dec. 24. 04:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

A panelben nem brutális szárazság volt, hanem brutális páratartalom. Mivel a keletkező rengeteg pára nem tudott eltávozni. De nem is a pára volt a fő baj, hanem a CO2, ami egy 15 m2-es szobában egy éjszaka alatt nagyon fel tud dúsulni.

Lehet, hogy az ablakcsere óta még nem voltak olyan kemény telek nálad? Nagyon nagy huzatnak kell lenni ott, ahol az ablakcsere ilyen észrevehető változást hoz.

2020. dec. 24. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Nem is a huzat lett volna a nagy probléma, viszont az üveg rettenetesen szigetelt, még enyhébb időben is lehetett érezni azt az áradó hideget.
2020. dec. 24. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!