Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Milyen Kőszegen élni?

Milyen Kőszegen élni?

Figyelt kérdés

2020. dec. 3. 23:03
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
82%
Unalmas lehet, Kőszeg mellett lakok de igazából a szüreti fesztiválon meg az ostrom napokon kivul nem sok minden van... hangulatos kis varos nekem tetszik a var es környéke is, de megölne az unalom ha ott kene elnem, azert jo mert kozel a hatar ha ingáznal, van egy csoto is. Ha szeretsz túrázni akkor ott a Kőszegi hegy ..
2020. dec. 4. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Nyugat Magyarországra szeretnék költözni Ausztria miatt, de nem tudom merre, mikor Burgenlandban dolgoztam akkor ott mondta az egyik srác, hogy Kőszeget nem ajánja, csak érdekelne olyan valaki véleménye is aki ott él. Sopron nekem túl szűk, Fertőd ami tetszik még, illetve Mosonmagyaróvár, csak nem tudom, honnét lenne jobb bejárni melózni. Kapuváron is voltam az nem tetszett.
2020. dec. 4. 01:12
 3/14 anonim ***** válasza:
69%

A létező legjobb hely, amennyiben átlag emberként jól akarsz élni Magyarországon!


Anyagiak, munkalehetőség: Gyakorlatilag az egész város Ausztriában dolgozik/vállalkozik, nem tudnék olyan családot mondani az ismeretségi körből, ahol legalább az egyik kereső ne ingázna.

Ennek köszönhetően az átlagosnál jóval magasabb a vásárlóerő-paritás, egy takarítónő is hazaviszi a félmilliót/hó éves átlagban 13-14. havival.

Édesapám egy közeli osztrák fürdő pénzügyese, 2300€ a nettója, édesanyám banki ügyintéző, 1700€ körül keres 6 órában.

Itthon ebből nagyon jól megélünk, külföldön felére lenne elég. Ahogy a helyiek szokták mondani: addig jó a külföldi munka, míg itthon költöd el.

Ha speciálisabb munkakört szeretnél betölteni, Graz-ban vagy Bécsben minden szektor képviselteti magát.

Ha valamiért Magyarországon szeretnél dolgozni, Szombathelyen rengeteg lehetőség van.


Lokáció: Bécsben 1 óra alatt ott vagy, Szombathely 10-15 perc (!), Sopron 40 perc, Pesten is 2 óra alatt lent vagy az M86-nak köszönhetően.


Morál/közösség: A fiatalok jókedvűek, anyagi biztonságban élnek, a posztkommunnista öregek körében tapasztalható erős belterjesség, de velük nem feltétlenül kell érintkezni semmilyen szinten sem.


Látnivalók/küllem: Kőszeg történelmi, szép hely, de sajnos számtalan részére, főleg maganingatlanok homlokzatára ráférne a felújítás.

Szép a főtér, a vár, a tó, illetve a hegység.


Kultúra/kikapcsolódás: Kőszegről felesleges önmagában beszélni, mikor gyorsabban leérsz Szombathelyre, mint Pesten egy kerületen belül A-ból B-be.

Szombathelyen minden van, amire szükség lehet.

Nagybevásárolni a legtöbb kőszegi a Bécs előtti Shopping City-be jár.

Fürdeni Bük, Sárvár, Lutzmannsburg és olcsó osztrák strandok tucatjával a környéken.

2020. dec. 4. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
93%
Sopron is remek hely, de mostanra tele van keleti szerencsevadászokkal, túlzsúfolt és elszálltak az árak. Kőszeg élhető maradt.
2020. dec. 4. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Elmegyek megnézem majd személyesen is, voltam én már arra, csak átutazóban. Képekről jól néz ki a város, a google mapon látok néhány lerobbant épületet a központban ami nem túl vonzó, de ez legyen a legnagyobb probléma.
2020. dec. 4. 01:24
 6/14 A kérdező kommentje:
Az időjárás az milyen arra?
2020. dec. 4. 01:35
 7/14 anonim ***** válasza:
94%
Én szerettem ott élni, az Alpok-Kisalföld határán van, sokat kirándultam. Ha meg biciklizni akartam azt tudtam a síkságon. Pénze is van a városnak a sok turista miatt. Kőszeg maga is szép, de amúgy semmi nincs ott, egy átlag magyar kisváros. Szombathely közel van, de ott sincs semmi, kb. ugyanaz mint Kőszeg csak nagyobb. Az emberek 99%-a Ausztriában dolgozik.
2020. dec. 4. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
29%

Mi az, hogy Szombathelyen sincs semmi?

2 mozi, színház, egyetem, 1000 étterem és kocsma, mind a 3 releváns gyorsétterem, koncertek, NBI/A-s kosárlabda, alapesetben NBI-es futball, komoly ipar.

Nem tudom, hogy mi az, ami megtalálható például Győrben (állatkert? :D), de Szombathelyen nem...

2020. dec. 4. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
81%
Én Mosonmagyaróvár mellett lakok, Levélen. Mosonmagyaróvár, Halászi, Máriakálnok, Mosonszolnok például nagyon szép város, illetve falvak itt a környéken. Mosonmagyaróváron rengeteg régi stílusú épület van, alapvetően ilyen régies arculata van a városnak. Olyan, mint egy kicsi Debrecen. Szórakozni nincs sok lehetőség, de a város nagy része szerintem szépnek modható, az emberek kedvesek, és (Ausztia közelsége végett is) viszonylag kevés szegény van és hajléktalan. Békés város, ha erre vágysz, nagyon tudom ajánlani Móvárt. A közeli falvak, amiket említettem meg nagyon tiszták és az utak is rendesen le vannak aszfaltozva, sok szép újépítésű ház van. Halászi a kedvencem, az a legszebb falu a környéken. Ha ott le tudsz telepedni, csak jól járhatsz.
2020. dec. 4. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
39%

Hat nem tudom en 22 evig éltem Szombathelyen de olyan semmittelen egy város ahhoz képest h nagy, hogy nem mennék vissza a jövőben, Savaria karneval amit szeretek de amúgy dög unalom, a pláza is tök kicsi az üzletekbe csak a maradék cuccok kerülnek..

nehez itt elhelyezkedni az embernek ha nem gyarba vagy a vendeglatasba akar dolgozni..... szerintem

2020. dec. 4. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!