Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Villannyal vagy tartályos...

Villannyal vagy tartályos gázzal drágább fűteni?

Figyelt kérdés
Tartályos gázzal egy nyíltégésterű kazán biztosítja a meleget a házban. Elég drága, s nem is veszélytelen, a kertben a gáztartály a föld alatt, a gázkazánnak is folyamatosan kell a levegő utánpótlás. Egyik ismerősöm mondta, hogy ennél, ha nem is sokkal, de simán egy villanykazánnal is olcsóbban fűtenék, nem kellene tervezés, mehetne a gázkazán helyére, csak a hálózatot kellene bővíteni, ami nem kerülne milliókba. Megnéztem egy-két fűtési költség kalkulátort, tényleg olcsóbban kijönnék simán villannyal is.
2020. dec. 8. 22:19
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
51%

Legolcsóbb, ha januártól felrakatsz napelemet, aminek a felét kifizeti az állam.

Utána mehet a villanyfűtés.

2020. dec. 8. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Hosszútávon az lesz, viszont egyelőre csak a gázkazánt szeretném kihajítani.
2020. dec. 8. 22:31
 3/11 anonim ***** válasza:
0%
Napelem? Magyarósi Csaba most csinált videót, ami szerint jövőre Viktor abba is belenyúl.
2020. dec. 8. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Ja, azt én is láttam. Vegyestüzelésű kazán pufferrel gondolom nem opció. Drága a fa állítólag, lassan villanyárban lesz az is.
2020. dec. 8. 22:51
 5/11 anonim ***** válasza:
A fa és a villany is sokkal drágább, mint a gáz.
2020. dec. 9. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
De ez nem földgáz, hanem tartályos. Az sajnos nincs errefelé.
2020. dec. 9. 06:08
 7/11 anonim ***** válasza:
89%

Tartályos gáznál nem drágább a villany. Nemrég volt egy kérdés, ahol pont ezt írta egy hozzászóló, hogy tartályost cserélt villanyfűtésre, ugyanígy villanykazán és állítása szerint olcsóbban jön ki villannyal.

https://www.gyakorikerdesek.hu/otthon__rezsi__10834023-ki-be..


utolsó hozzászólás, vele beszélj privátban!

A hálózatfejlesztés viszont lehet akár komoly összeg is, függ attól, hogy mekkora kazánra van szükséged, azaz az mekkora fogyasztó, így hány ampert kell megvásárolnod hozzá... ehhez még hozzájön a villanyóraszekrény korszerűsítése, a regisztrált szerelő munkadíja, a villanyszerelő munkadíja, aki kiépíti a betáplálást a kazánnak.

2020. dec. 9. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
50%

Fára meg azt tudom írni, hogy egy kisebb házban tettem föl fűtőpaneleket, ahol korábban fával történt a fűtés. Az éves költség a tavalyi évben már 300 ezer forint volt, ebbe minden benne van, azaz a fa felvágása, hasítása, kiszállítása, behordása. (nyilván ezen lehet spórolni pénzt, ha magad teszed, veszíteni meg rengeteg időt és energiát)

Villannyal az éves költség 370 ezer forint. 70 ezerrel drágább, mint fával, de ha fáról van szó, akkor ezt a 300-at egyben vagy minimum 2-3 alkalomra osztva le kell tenni, mert persze lehet csinálni azt, amit sokan (pénzhiány miatt nyilván, nem jókedvükben) hogy többször hozatsz fát, minden téli hónapban, de annak fűtőértéke is egy rakat sz-r, mert nem száraz a fa, meg télen küszködni vele egy fokkal rosszabb, mint nyáron.

Szóval ezeket lehet mérlegelni. Ha átalányt fizetsz a villanyra, akkor ez a 70 ezer plusz máris 12-vel osztandó, és ha a fára is félre kellett tenni minden hónapban, ahhoz, hogy szezonra meglegyen a fa, akkor halálosan mindegy, hogy minden hónapban villanyszámlát fizetsz vagy a perselybe kell tömnöd a pénzt. Van az a helyzet, amikor megérheti vállalni azt, hogy némileg drágább a fánál.

2020. dec. 9. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

#2

"Hosszútávon az lesz"


Csak most lesz ilyen lehetőséged rá jan 1-től!

Ha ezzel nem élsz, akkor utána már csak a "HAVI ELSZÁMOLÓS" konstrukció lesz elérhető.

2020. dec. 9. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Hát, akkor lehet marad a tartályos. Nálam 400k az éves költség 100 nm-re, de ebben a folyamatos melegvíz készítés is benne van, a kazán is régi, s azért 20-21 fok mindig meg van, az ablakok se a legjobbak, a fal is hőhidas. Nem gondoltam, hogy így megdrágult a fa. Nem tudom a földgáz mennyivel lenne olcsóbb, de az sajnos nincs, így csak elméleti kérdés. Bár gyanítom, hogy ez is exponenciális, s nem feltétlen lehet hinni a kalkulátoroknak, a fűtőértéke is állítólag jó a PB gáznak, hogy ez a költségekben mit jelenthet, azt nem tudom, de gondolom minél rosszabb a fűtőérték, annál rosszabb a hatásfok, több idő felfűteni a lakást, tehát sokkal a földgáz se lenne olcsóbb. Aztán lehet, nem így van.
2020. dec. 9. 19:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!