Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Fűtési időszakban, fűtés...

Fűtési időszakban, fűtés közben kell-e (lehet-e) kondenz gázkazános központi fűtés vízkörére rátölteni (hozzá engedni) vizet, az esetenkénti légtelenítéskor keletkező vízvesztés pótlására?

Figyelt kérdés
Talán túl gyakran légtelenítek, mert szoktam hallani a víz zajos áramlását a radiátorban (csak az egyikben)...és nem tudom, mennyi vizet engedhettem már ki....előfordulhat-e, hogy kellene rátölteni?
2020. dec. 12. 22:14
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Amikor hideg a víz a kazánban megnézed a nyomást.Ha már 1.4 alá csökken,akkor óvatosan erre nyomasd fel. Meleg kazánnál megtévesztő lehet az alap nyomás.
2020. dec. 12. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Mi az ideális nyomás am?
2020. dec. 12. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
1.2-1.5 közt.
2020. dec. 12. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Köszi! Az alacsonynak mi a hátránya?
2020. dec. 13. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 mindentudó99 ***** válasza:
100%
Az hogy nem fog mūködni a kazán
2020. dec. 13. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Levegőn kívül más is okozhat zajos áramlást. Ha tudod, vedd vissza a szívattyút egy fokozattal. Ha a fűtésnek jó, talán a zaj is elül.
2020. dec. 13. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

1 bár alatt szinte nem is működnek a kazánok,ezek gyári beállítások.

A nyomást növelve a tágulási tartályba kerül annyi viz,hogy az estleges csöpögésnél még jó darabig biztonságosan működik,leállás nélkül.

A másik,hogy a víz nem 100 foknál forr fel,hanem felette 6-7 fokkal.

A gőzösödés is ki van zárva .

Nyomás alatt a radiátorba keletkezett légbuborékok is könnyebben válnak le a radiátor faláról.

Sokan irják tökéletesen kilégtelenitettem,akkor honnan van a levegő.Hát innét is lehet.Ebből nagyon kevés kell,hogy valami ne működjön tökéletesen. Akár a ker.szivattyú is begyűjtketi

Ilyenkor a sziv.közepén található légtelentőt kell meglazitani.

2020. dec. 13. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Ma már alig találni olyan szivattyút, ahol hátul légteleníted. Megfelelő helyzetbe szerelve ki is megy belőle.
2020. dec. 13. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszi!! - A szivattyút már próbáltam állítani (más okból) - de, nem jön be az a kód, amin a szivattyú-teljesítményt lehetne állítani. Lehet, hogy ez gyárilag automatikusra van fixálva, ami azt jelentheti, hogy a készülék által mért paraméterek alapján automatikusan szabályozza? (Saunier Duval Semiatek Condens 24).
2020. dec. 13. 15:13
 10/10 anonim ***** válasza:
Ominózus kazánt és vezérlését nem ismerem, de lehet a szivattyú is autómatikus, mert vannak, de lehe,hogy a kazán vezérli a fűtésnek megfelelően.
2020. dec. 13. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!