Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Központi fűtés termosztát...

Központi fűtés termosztát bekötés?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

2 szintes házban hogyan lehetne megoldani hogy 2 termosztát legyen?

Szintenként 1-1

Tudom hogy van olyan hogy 2 vagy akár több termosztát és 1 vevő egység van de nem értem a működését, ha az egyiken állítom a hőfokot akkor a másikon is automatikusan át áll? Szinkronban van a 2? Melyik nézi a hőfokot vagy a vevő egység fogyeli? Köszönöm előre is.



2020. dec. 23. 00:45
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Amit szeretnél az termosztát tudásának függvénye. A vevő egység bárhonnan kap jelet, bekapcsol.

Ha egy fűtôkör van, elég értelmetlen, mert ahova nem kér a termosztát meleget, a másik bekapcsolásakor azt is fűti.

1db termosztát és a hidegebb helyre tedd.

Vagy 2 termosztát, de akkor 2 fűtési kör, ami külön van vezérelve.

2020. dec. 23. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

A termosztátokon külön állítod a hőmérsékleteket. A vevő egység veszi bármelyiknek a kérését, és elindítja a fűtést. Mivel nem írtad, hogy 1 vagy 2 fűtési kör van, így alapból mindent indít, ott is fűt, ahol nem kell(ahol nem kér a termosztát fűtést).

Úgy volna jó, ha a termosztátok külön- külön fűtési kört indítanának ek(szelep/szivattyú) és a kazánt. Így mindig ott fűtene, ahol kell.

2020. dec. 23. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Értem köszönöm.

1 körös rendszer.

A lényeg az lenne hogy be és ki tudjam kapcsolni a fűtést az emelten és a földszinten is, tulajdonképpen azt szeretném ha nem kéne le menni az emeletről mivel külön bejáratúak a szintek /külső lépcső van/

2020. dec. 23. 21:03
 4/6 anonim ***** válasza:
Van rádiós termosztát. Ha tudja a távolságot, akkor viheted magaddal ahova mész. ez a mostani megoldás.
2020. dec. 23. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Kell szintenként egy termosztát és egy zónavezérlés.

Ha nem szeretné valaki végig vezetékelni a házat akkor 2 db rádió vezérlésű termosztátot köt be a zóna vezérlőbe.

A zóna vezérlő nem csak hogy tudja függetlenül vezérelni a két termosztátot és a kazánt hanem ennél sokkal többet is tud.

pl. Q4 zónavezérlő

2021. ápr. 16. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Hibáztam igen most jutott eszembe.

Mert tényleg két körös fűtés kell.

Írták is itt elöttem.

2021. ápr. 16. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!