Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Társasházi lakás esetében...

Társasházi lakás esetében melyik fűtés a legjobb?

Figyelt kérdés
Az érdekelne, melyikkel van a legkevesebb probléma. Távfűtés, házközponti, esetleg cirkó. A saját cirkóról tudom, hogy javítása/cseréje igencsak költséges, illetve cserekor még a kémény is problémás, így ezt kerülném. Mit ajánlotok?

2021. jan. 4. 13:00
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Az amit mindent más intéz,ha baj van .
2021. jan. 4. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Házközponti egyedi méréssel.
2021. jan. 4. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Legkevesebb a gond ha átalányban fizetsz a házközponti fűtésért, de ez ritkán olcsó. Ha saját mérős, akkor esetleg.

Megéri az egyedi gázfűtés (cirko), kis lakásoknál jellemzően konvektor van, ez már kissé elavult. Távfűtés és villanyfűtés is kényelmes és tiszta, cserébe jó drágák tudnak lenni. Szempont az ár?

2021. jan. 4. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Távfűtés esetén gyakorlatilag a radiátorokkal kell foglalkoznod, az a Tiéd! Vedd figyelembe, hogy ott kb. 300 nap napi 10-12 órában van szerelő ügyelet!
2021. jan. 4. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Mika6 minikazán.

Tulajdonképpen direkt társasházi kis lakásokba lett kitalálva,egy akkora kis készülék,mint egy keskeny konvektor,-6kw-s radiátoros fűtés.

Mivel nincs konkurencia,bizony elég drága.

MEGLÉVŐ konvektor helyére rakható fel,zárt égésterű,ugyan olyan az égéstermék elvezetése,mint egy konvektornak.Ahol nem lehet kéményes kazán,-oda való.

Ősszel nyomásellenőrzés,bekapcsolás,(esetleg a termosztát programozása,ha olyat teszel fel)-és megy tavaszig.

Nekem bevált....

2021. jan. 4. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Házközpontis lakást néznék most elsősorban.


Nálunk amúgy az van, nincs egyedi mérés, tehát 22-23 fokon érzem jól magam és azt fizetem, hogy más 25-27 fokban szaunázik, én meg az utcára engedem a meleget, hogy bírjak aludni (mert nyilván kikapcsolt radiátorokkal is meleg marad), a használati melegvíz már nem központi és az egyik keringetőszivattyú igen hangosan búg.


Viszont az egyedi fűtésnél mindenre neked van gondod, a távfűtésről is hallottam rosszakat. Például vannak panelok, ahol nem elzárható a radiátor és természetesen 25 fok feletti pusztulat van. Bár távfűtést egyedi mérővel meg már szeretik az ismerőseim.

2021. jan. 5. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Semmiféle kazánnal nem szórakoznék. Örök problémat veszel a nyakadba. Csak távfűtés vagy házközponti. Másé a gondja, neked meg csak jön a meleg.
2021. jan. 25. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!