Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Fatüzelésű kazán nagyobb...

Fatüzelésű kazán nagyobb meleget ad?

Figyelt kérdés
Ismerőssel beszéltem, most ebben a hidegebb időben a fatüzelésű kazánnal fűt, míg enyhébb 0 foknál melegebb időben a gázkazán üzemel. Elmondása szerint a fatüzelésű kazán nagyobb meleget ad. Nem igazán értem az álláspontját, hiszen a 60 fokos víz mindkettőnél ugyanaz, bár arra nem tért ki a gázkazánt mi szabályozza, vagy esetleg, valószínűleg a vegyestüzelésű kazán nagyobb teljesítményű lehet. De láttam már máshol is ilyet, enyhébb időben a gázkémény gőzölgött, keményebb hidegekben meg a másik, fatüzelésű kazán kéménye füstölt. Mi az igazság?
2021. jan. 11. 00:01
 1/10 anonim ***** válasza:
17%

A gázkazánom használati utasításában benne van, hogy saját magával nem lehet fagytól védeni.


A fát meg nem érdekli a hideg.

2021. jan. 11. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
72%
A fatüzelésű kályhák általában nagyobb teljesitményüek, és rosszabbul szabályozhatók.
2021. jan. 11. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
66%
Sokkszor észrevenni még főzésnél is, hogy milyen vacak a gáz minősége. Sokkal tovább tart felfüteni vele a házat, mint fával.
2021. jan. 11. 02:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 mindentudó99 ***** válasza:
71%
Fával felnyomathatod 80 fojra a vizet kondenzációs kazánnal soha. Az enyémen 60 max . De ikyen 50-55 fokon gazdaságos.
2021. jan. 11. 04:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Fég kazánja van.
2021. jan. 11. 05:04
 6/10 anonim ***** válasza:
23%

Valószínű, hogy nagyobb teljesítményű a vegyes kazanja, mint a gáz. Ezért érzi, hogy jobban fűt.


Valószínűleg a hatásfoka ettől még rosszabb, de az nem érzékelhető közvetlenül.

2021. jan. 11. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 puritan ***** válasza:
78%

A fás kazán sokkal rosszabbul szabályozható mint a gáz, könnyebben fölmegy magasabbra a víz hőfoka. Meg abban ha megrakod rendesen, néhány órán át folyamatosan ég a tűz, nem kapcsolgat ki-be.

Gázzal is be lehet durrantani rendesen, - egy mozdulat a vízhőfok szabályzón - csak azt kevesen próbálják ki, mert rámegy a gatyájuk is.

2021. jan. 12. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
De a fára nem? Mindehol azt hallom, hogy a gáz már olcsóbb.
2021. jan. 12. 00:13
 9/10 anonim ***** válasza:
10%
Lehet hogy a gáz olcsóbb, tistább, de amit a 3-as hozzá szóló írt, a gáz minősége vacak, vagy legalábbis kérdéses. Fa esetében meg tudod mit raksz a kazánban. Nálunk is van gáz és fatüzelésű kazán is, fél-5, 5 órától mi is mindíg begyijtunk. Én gondolkodok rajta hogy kipróbálom, ugyanazon időszak alatt, tehát du fél-5 től ~ este 22-óráig mennyi gáz, illetve fa fogy el. Nyilván a gáz hőfokát igazítanám a fás~hoz, mivel könnyebben szabályozható. De én űgy gondolom, azonos körülmények között nem a gáz lessz az olcsóbb, hőérzetet meg hagyjuk.
2021. jan. 28. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Magyarán, egy bizonyos hőfok fölött mind költségben, mind hőérzetben exponenciális a növekedés. Tehát 20 fok mellett lehet egálban vannak, 23-24 foknál viszont már a fa az olcsóbb. Nem?
2021. jan. 28. 21:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!