Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Van valami különbség a 2...

Van valami különbség a 2 radiátor szabályozó között?

Figyelt kérdés
Központi gázfűtéses a ház, kis víztömegű lapradiátorokkal, kazánnal. Most sima tekerő van rajtuk, az egyik szobába viszont vettem egy Herz számozott termosztatikus szabályzót. Nem tudom, én nem vettem észre, hogy másképp működne, ugyanúgy, csak fojtja a vizet, mert ugyanúgy sípol a radiátor, mint az egyszerű tekerőnél. Az tény, hogy átláthatóbb, mert számozva, de működési elvük szerintem ugyanaz. Kissé lehúzásnak érzem.
2021. jan. 11. 21:36
 1/6 anonim ***** válasza:
A termossal annyi előnyöd van, hogy mindig ugyanolyan meleg lesz a szobában, függetlenül attól, hogy hány fokos vízzel fütesz, vagy milyen idő van kint.
2021. jan. 12. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Ez mondjuk igaz, bár fali szobatermosztát vezérli a fűtést.
2021. jan. 12. 00:51
 3/6 anonim ***** válasza:
De az nem tudja helyiségenként beállítani a hőfokot. Pl a nappaliban van a termosztátod, de a hálóban hüvösebbet akarsz, akkor ez a termofejes szelep lezár annál a hőfoknál amire te beállítod, és nem fűt feleslegesen a radiátorod.
2021. jan. 12. 03:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Viszont ahol a termosztát van,ott nem szabad termosztatikus szelepet tenni.
2021. jan. 12. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
4-es. Ez nem igaz. Nekem a fűtésszerelő javasolta a termosztatikus fejet. Az az adott helységben felülírja a termosztát vezérlését. A hálószobában nálam is az van a nappaliban lévő termosztát mellett. Ha sima szelep lenne helyette és valamennyire elzárnám az is ugyanazt eredményezi, csak nem szabályoz. A fő termosztát 23 fokon megy, a hálóban 20-ra van álltva a termofej és tökéletes a rendszer, plusz kevesebb a fogyasztás.
2021. febr. 3. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
5-ös. Akkor nálad tök felesleges a szobatermosztát ezek szerint, ha a kazán folyamatos üzemben van. Egyébként én is tervezek ilyen átalakítást, időjáráskövető szabályozó, vagy valami hasonló.
2021. febr. 3. 19:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!