Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Gázszagot érzek vagy csak...

Gázszagot érzek vagy csak régen volt használva a konvektor?

Figyelt kérdés
Most költöztem be egy új lakásba, egy régi konvektor felel a fűtésért, viszont amikor bekapcsolom gázszagot érzek. Olvastam, hogy lehet nem is gáz, csak ha régen volt használva a konvektor, az égett por szagát érezni, vagy hogy egyszerűen átivódik a csöveken és azt érezni. Nincs olyan büdös, záptojás szaga. Gázszivárgás lehet?

2021. jan. 18. 05:34
 1/5 anonim ***** válasza:
67%
Ha gázszagot érzel, zárd el, és azonnal hívj szerelőt!
2021. jan. 18. 05:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
100%

A bekapcsolásnál, amikor nulláról őrlángra felviszed, akkor szokott olyan lenni, hogy a levegőt ki kell engedni a csőből. Erre egy gombot nyomni kell. És akkor lehet véletlen gázt is kiengedtél.


Minden évben első használatkor nekem is szokott égett porazaga lenni kicsit, vagy akár égett festék szag (ha egy csepp festék vhol rajta maradt festés után)


A gáz konvektorokat évente (vagy 2 évente legrosszabb esetben) szakemberrel meg kell nézetni első használat előtt! Ha ez nem történt meg mindenképp tedd meg, vagy kérd a főbérlőt, hogy tegye meg.


Ha gáz szag van (azt leszámítva, amit legelőbb írtam), ki kell kapcsolni a konvektort, elzárni a csövet, szellőztetni és szakembert hívni.

2021. jan. 18. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Tegnap kapcsoltam be egy 5 éve nem használt szobában az 5 éve nem használt konvektort. Semmilyen gázszag nem volt.

Igaz, porszag sem, mert karácsony előtti nagytakarításnál a burkolatokat leemeljük (1 mozdulat) és letakarítjuk a dobot.

2021. jan. 18. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk gázbojlerünk van, ott éreztem gázszagot. Már magamtól is láttam,hogy mielőtt begyulladna a melegítéshez az égősor engedi a gázt, de később gyullad be, ezért van gázszag. Szóltam a szerelőnek aki állított az őrlágon, így megoldódott a probléma. Lehet,hogy Nálad is lehet ilyen gond. Mindenképp" szólj szerelőnek, itt nincs fölösleges kihívás, nézze át.
2021. jan. 18. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

akármilyen régi is a gázkonvektor, akárhány év után kapcsolják be, nem lehet gázszag a lakásban.


Elzárod az előtte lévő csapot, és hívsz egy szakembert. Két perc alatt megtalálja a hibát, jásik kettő alatt megjavítja, okosba tizenötezer, és fűthetsz ezerrel...

2021. jan. 18. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!